Ustrzyki Dolne
środa, 10 kwietnia 2019

Nowa pracownia WTZ

Nowa pracownia WTZ

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych otworzono nową pracownie rehabilitacji, która realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej i ruchowej. W pracowni będzie można uzyskać pomoc pielęgniarską, a w kawiarence „Mocca” rozwijać umiejętności zawodowe i społeczne.

Indywidualne programy rehabilitacji w WTZ, tworzone są z myślą o zwiększaniu uczestnictwa podopiecznych warsztatów w życiu społecznym oraz z myślą o przywracaniu lub poprawie sprawności. Programy pomagają też w wypracowaniu funkcji zastępczych, w przypadku funkcji wcześniej utraconych.

Celem działań nowej pracowni, będzie podejmowanie aktywności zmierzającej do ogólnego rozwoju każdego uczestnika, a szczególnie do uzyskania możliwie najwyższego stopnia samodzielności i niezależności. Jak informują pracownicy warsztatów, działania będą się koncentrować na dążeniu do rozwoju i zdolności uczestników, nauce i utrwalaniu pozytywnych wzorców zawodowych i społecznych, a także zwiększaniu wiary we własne możliwości i wartość społeczną.

Uczestnicy będą mogli nie tylko rozwijać swoje zdolności artystyczne, rękodzielnicze, ale także, poprzez prowadzenie Kawiarenki „Mocca” będą mogli rozwijać umiejętności zawodowe i społeczne. Kawiarenka będzie też miejscem, w którym nie tylko można napić się kawy, ale także miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych.

W ramach zajęć w pracowni rehabilitacyjnej będą planowane i koordynowane przedsięwzięcia promujące Warsztaty Terapii Zajęciowej w środowisku lokalnym. W pracowni będą prowadzone też  zajęcia z zakresu rehabilitacji ruchowej, a także będzie możliwość nauki i rozwijania umiejętności artystycznych i rękodzielniczych.

fot. WTZ

 

Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
Nowa pracownia WTZ
autor: oprac.paba
źródło: WTZ


powiązane artykuły: