Ustrzyki Dolne
czwartek, 25 kwietnia 2019

I Targi Ogrodnicze - Ustrzyki Dolne

I Targi Ogrodnicze - Ustrzyki Dolne

Już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia, w Ustrzykach Dolnych odbędą się I Targi Ogrodnicze. Oprócz tradycyjnej oferty handlowej, organizatorzy dla odwiedzających przygotowali wykłady, pokaz nowoczesnych technologii oraz aranżację ogrodów.

I Targi Ogrodnicze odbędą się na parkingu przy hali sportowej w Ustrzykach Dolnych (29 listopada 19 a). Rozpoczną się o godz. 10, w niedzielę 298 kwietnia.

W ofercie:
- materiał szkółkarski - drzewa liściaste i iglaste, drzewa i krzewy owocowe, kwiaty rabatowe, doniczkowe oraz warzywa,
- narzędzia i maszyny do pracy w ogrodzie,
- wyroby z wikliny,
- zioła

Podczas Targów o godz. 11:00 odbędzie się wykład prowadzony przez prof. dr hab. Kazimierza Klimę z PWSZ w Sanoku, który opowie o rolnictwie ekologicznym jako szansie dla Bieszczad. W tym dniu będzie można skorzystać z oferty handlowej obejmującej materiał szkółkarski: drzewa i krzewy liściaste, iglaste oraz owocowe, kwiaty rabatowe, doniczkowe oraz warzywa i zioła. Pasjonaci zieleni zakupić będą mogli narzędzia do pracy w ogrodzie, a także wyroby z wikliny, które na pewno ozdobią nasze ogródki, tarasy czy balkony. Zachęcamy do wzięcia udziału w pokazie nowoczesnych urządzeń i technologii oraz skorzystania z konsultacji z zakresu aranżacji ogrodów.

- Od 20 lat w Ustrzykach Dolnych odbywa się konkurs na najpiękniejszy balkon i najpiękniej zagospodarowaną posesję na terenie miasta i gminy Ustrzyki Dolne - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych - dlatego stworzenie takiej inicjatywy jak targi ogrodnicze jest dla nas tym bardziej ważne. Bardzo cieszy fakt, że mieszkańcy Gminy Ustrzyki Dolne dbają o swoje podwórka i balkony oraz ich atrakcyjność. Sprzyja to miłemu spędzaniu czasu, a tym samym nasza gmina wygląda jeszcze piękniej.

 

autor: oprac.paba