Ustrzyki Dolne
piątek, 13 września 2019

Stary, nowy klub

Stary, nowy klub <br/>fot. MKS Bieszczady
fot. MKS Bieszczady

Od 12 września, oficjalnie już, Hotel Arłamów został sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego z Ustrzyk Dolnych. Stało się to na podstawie podpisanej umowy sponsorskiej. Umowa obejmuje okres trzech lat – i będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/22, z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

O objęciu sponsoringiem MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne przez Hotel Arłamów ustrzycka ulica mówiła od kilku miesięcy. Około dwa miesiące trwały rozmowy między stronami, które doprowadziły do podpisania umowy, o czym poinformowano media na konferencji prasowej 12 września.

Umowa reguluje działalność klubu oraz zasady współpracy pomiędzy klubem a sponsorem.  Piłkarze mają możliwość trenowania i rozgrywania meczy na boisku w Arłamowie. W okresach przygotowawczych do sezonu będą również korzystali z bazy sportowej ośrodka, w tym: z hali sportowej, zaplecza odnowy biologicznej. Co do finansów, jakie Hotel Arłamów zamierza przeznaczyć na działalność klubu, obecny na konferencji przewodniczący Rady nadzorczej Hotelu Arłamów Antoni Kubicki powiedział - Mamy dżentelmeńską umowę, że będziemy finansowali w miarę potrzeb, oczywiście w granicach rozsądku. Po stronie klubu będzie organizacja i bieżąca działalność klubu, prowadzenie drużyn oraz finansowanie utrzymania infrastruktury sportowej, z której korzystają piłkarze.

Klub i jego sponsor mają określone i ambitne plany sportowe. Nikt nie ukrywa, że na koniec aktualnego sezonu 2019/2020 w czerwcu drużyna powinna świętować awans do ligi Regionalnej. Te plany wiążą się z określonymi działaniami personalnymi w drużynie. Według Piotra Ożoga - prezesa klubu i trenera koordynatora - Są pełne podstawy do realizacji założeń. W sezon jesienny drużyna weszła z sześcioma nowymi zawodnikami. Mamy bardzo ambitnego i z charyzmą trenera. Grzegorz  Tkacz to człowiek od wielu lat związany z ustrzyckim klubem wcześniej jako zawodnik, a obecnie trener. Ma za sobą doświadczenie w prowadzeniu drużyn piłkarskich. Z sukcesami prowadził przez kilka sezonów zespół Jawornik z Czarnej a w poprzednim sezonie drużynę Sanovii Lesko.  Stawiając na pierwszą drużynę i awans do wyższej klasy rozgrywkowej działacze nie zapominają o szkoleniu dzieci i młodzieży, które powinno iść w parze z sukcesami sportowymi seniorów.

- Młodzież trenująca w klubie musi mieć motywację do pracy, a taką daje chociażby perspektywa gry w dobrej drużynie. Muszą mieć cel. Mam doświadczenie w pracy w Zniczu  Pruszków, gdzie po kolejnych sukcesach naszego wychowanka Roberta Lewandowskiego nastąpił boom na piłkę i nagle w naszej akademii piłkarskiej liczba trenujących dzieciaków zwiększyła się z 200 do 1200. - twierdził na konferencji  - Michał Kozak, Prezes Zarządu Hotelu Arłamów S.A., który będzie piastował również społecznie funkcję wiceprezesa ustrzyckiego klubu.

Cały tekst w GB nr 19 - gazetę mozna kupic również w formie PDF

 

 

autor: ela