Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 13 listopada 2023

Chciał kupić węgiel. Został oszukany.

Chciał kupić węgiel. Został oszukany.<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego został oszukany podczas zakupu opału przez Internet. Jak poinformował policję, za węgiel zapłacił 3,5 tys. zł, a towaru nie otrzymał.

 

46-letni mieszkaniec jednej z wsi w powiecie bieszczadzkim, w ubiegłym tygodniu powiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynika, że w połowie października zamówił w sklepie internetowym prawie 2 tony węgla, za który zapłacił przelewem 3,5 tys. zł.

- Nie otrzymał jednak zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał - informuje st. asp. Katarzyna Fechner, rzeczniczka policji z Leska.

Policjanci sprawdzili, że strona internetowa, na której mężczyzna znalazł ofertę sprzedaży opału, jest nadal aktywna. Jak się okazuje w dalszym ciągu można dokonać na niej zakupu węgla.

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i apelują o ostrożność oraz rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału.
- Trudna sytuacja na rynku opałowym może być w sposób bezwzględny wykorzystywana przez przestępców – dodaje rzeczniczka.

 

autor: paba
źródło: KPP Lesko