Ustrzyki Dolne
sobota, 11 sierpnia 2018

Jest dofinansowanie na świetlice!

Świetlica w Zawadce

Pięć świetlic wiejskich z terenu gminy Ustrzyki Dolne otrzymało dotacje na wyposażenie. Wartość projektu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi prawie prawie pół miliona złotych.

Dofinansowanie pochodzi z projektu „Wyposażenie świetlic wiejskich na terenie Gminy Ustrzyki Dolne”, którzy przez gminę został złożony do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na zatwierdzonej liście znalazło się pięć świetlic, w miejscowościach: Jureczkowa, Zawadka, Stańkowa, Brzegi Dolne oraz Łodyna.

- W ramach projektu zakupione zostaną m.in. stoły, krzesła, akcesoria kuchenne, sprzęt AGD i RTV, urządzenia multimedialne czy stoły do gier. Sprzęt, który został wpisany do projektu został wybrany przez sołtysów poszczególnych sołectw, zgodnie z potrzebami i możliwościami każdej wsi – wylicza Bartosz Romowicz burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W Jureczkowej i Stańkowej zakupione zostaną m.in. nowe chłodnie i piece, a w Zawadce, Brzegach Dolnych i Łodynie m.in. wyposażenie kuchenne i nowe stoły.
Projekt zakłada również organizację: warsztatów kulinarnych, spotkań integracyjnych, zajęć dla dzieci i młodzieży, spotkań filmowych oraz szkoleń tematycznych.
Całkowita wartość projektu to 498 324,27 zł, zaś wnioskowa wartość dofinansowania stanowi 63,63 proc. i wynosi 317 083 zł.

Na liście rankingowej „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” ustrzycki wniosek znalazł się na ósmym miejscu listy rankingowej. W ramach przeprowadzonego naboru wpłynęło 55 wniosków. Na przedmiotową listę zostało wpisanych 26 operacji na łączną kwotę pomocy 9 052 257,00 zł. Pozostałe 29 wniosków podczas oceny punktowej nie uzyskało 16 punktów tj. wymaganej minimalnej liczby.

FOT. MAGDALENA KUZAR

Świetlica w Brzegach Dolnych
Świetlica w Jureczkowej
Świetlica w Stańkowej
autor: oprac.paba
źródło: romowicz.pl


powiązane artykuły: