Ustrzyki Dolne
piątek, 26 stycznia 2024

Nowy dyrektor RDLP w Krośnie

Nowy dyrektor RDLP w Krośnie<br/>fot. RDLP KROSNO
fot. RDLP KROSNO

Marek Marecki przestał być dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Ze stanowiska został odwołany 25 stycznia. To kolejna zmiana w regionalnych dyrekcjach, która została dokonana w ostatnich dniach.

 


Marek Marecki ten urząd pełnił od blisko trzech lat. Były już dyrektor, stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie objął 25 lutego 2021 roku. Powołał go ówczesny dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Marecki zastąpił wówczas Grażynę Zagrobelną, która przeszła na emeryturę.

- Po odwołaniu dyrektora Marka Mareckiego obowiązki dyrektora pełni Janusz Starzak. Przez ostatnie pięć lat nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa, związany z tą jednostką od 1988 roku. Pracował także w Inspekcji Lasów Państwowych i RDLP w Krośnie, kierował Nadleśnictwem Oleszyce - informuje RDLP w Krośnie.

Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Ochrony przyrody w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa pracując kolejno jako stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru.

Będą kolejne dymisje?
Dymisja Mareckiego oznacza kontynuację odwołań ze stanowisk kierowniczych w Lasach Państwowych po zmianie rządów w Polsce.

Do pierwszego głośnego odwołania doszło 15 stycznia. Ze stanowiska dyrektora RDLP w Gdańsku został odwołany Bartłomiej Obajtek - brat prezesa PKN Orlenu Daniela Obajtka. Zastąpił go Andrzej Schleser, leśnik związany z Nadleśnictwem Starogard.

W piątek 19 stycznia doszło do odwołania dyrektorów kolejnych Regionalnych Dyrekcji - w Pile, Szczecinie, Szczecinku i Poznaniu. Wczoraj doszło do odwołania dyrektora RDPL w Krośnie.

W 2024 roku polskie Lasy Państwowe, największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, będą obchodzić stulecie swojego istnienia.

 

autor: paba


powiązane artykuły: