Ustrzyki Dolne
czwartek, 27 września 2018

Umowa na remont mieszkań w Krościenku podpisana

Umowa na remont mieszkań w Krościenku podpisana<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

W Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych odbyło się podpisanie umowy obejmującej budowę w dawnej szkole w Krościenku 22 mieszkań socjalnych. Mieszkania zostaną oddane do użytku w czerwcu 2019 roku.

Mieszkania socjalne, które powstaną w Krościenku, miały trafić do mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne jeszcze w 2018 roku, niestety w dwóch pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. Dopiero po zabezpieczeniu przez radnych dodatkowych 150 tys. zł w budżecie, przetarg został rozstrzygnięty pozytywnie.

Umowa z krakowską firmą Bujakowski sp. z.o.o. została podpisana w środę 26 września w Urzędzie Miejskim. - Bardzo się cieszę, że w końcu doszło do podpisania umowy i w przyszłym roku mieszkania zostaną oddane do użytku – mówił po podpisaniu umowy Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. - Żałuję tylko, że nastąpi to dopiero w 2019 roku. Niestety gdyby nie wątpliwości niektórych radnych i ich nie zrozumiałość obecnych problemów rynkowych, już w tym roku do nowych mieszkań mogliby się wprowadzić najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej gminy.

Na przebudowę dawnej szkoły w Krościenku, gmina Ustrzyki Dolne zabezpieczyła kwotę 3,5 mln zł. W tej kwocie znajduje się dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1,5 mln zł, a pozostała część to pieniądze pochodzące z budżetu gminy Ustrzyki Dolne.

W budynku powstanie 22 mieszkania o łącznej powierzchni 1183,93 m2. Najmniejsze mieszkanie będzie miało 21,79 m2, a największe 70,66 m2. Przeciętna powierzchnia użytkowa lokali to 53,82 m2. Mieszkania będą mieć położone panele, glazurę, terakotę, zamontowane kuchenki gazowe czy oprawy oświetleniowe.

Obecnie na mieszkania socjalne w gminie Ustrzyki Dolne czeka ponad 60 osób. Niektórzy, podania do gminy złożyli ponad 20 lat temu. Pierwsi mieszkańcy do nowych mieszkań wprowadzą się w czerwcu 2019 roku.

 

 

autor: paba