Ustrzyki Dolne
wtorek, 19 grudnia 2023

ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami

ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami<br/>fot. ZUS
fot. ZUS

Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.

 


Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta.

- Zadbaliśmy o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Świadczenia, z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia, doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 19 grudnia, a przekazywane do banku będą 21 grudnia.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2024 roku. 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku - 28 grudnia.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych w kraju - wynosi około 78 procent.

- Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem - dodaje rzecznik.

W naszym regionie ZUS wypłaca niemalże 450 tys. emerytur i rent.
Oddział JASŁO: 133,5 tys., 71,1 proc. - przelew na konto
Oddział RZESZÓW: 314,5 tys., 72,5 proc. - przelew na konto

 

autor: oprac. paba
źródło: ZUS