Ustrzyki Dolne

Artystka z czerwonego domku

Cafe Galeria Ptaszarnia - AUTOR: Romana Woźniak porzuciła Kraków dla małej Ropienki w Bieszczadach prawie 30 lat temu, z zawodu jest drukarzem, ale duszę ma artystyczną. Ze swoim ówczesnym partnerem stworzyli małą rękodzielniczą pracownię i tam wytwarzali

Artystka z czerwonego domku
Artystka z czerwonego domku
Artystka z czerwonego domku

Jej czerwony, drewniany domek przy zaporze w Solinie zna każdy, kto docenia szlachetne, naturalne rękodzieło, turyści często wracają po kolejną wymyślną torebkę czy kapelusz z piórkiem. Jej pomysły na torbę „Zakapior” i kapelusz „Bieszczadzki” otrzymały Certyfikat „Bieszczadzki Produkt Lokalny Made in Bieszczady”. Jej wyroby nagrodziła również kapituła Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na „Pamiątkę z Regionu”. Uznała, że jej prace, to jedne z najatrakcyjniejszych i skutecznych marketingowo pamiątek symbolizujących Bieszczady, ich kulturę, tradycje i zwyczaje.
Duży wybór prac Romany oraz innych bieszczadzkich twórców można obejrzeć i kupić w Polańczyku ul. Zdrojowa 17, jej córka prowadzi tam galerię „Cafe Galeria Ptaszarnia”. FB/CafeGaleriaPtaszarnia.