Pasjonat tradycyjnej sztuki ikonopisarstwa. Ponadto jest zawodowym muzykiem, założycielem poznańskiej grupy Hot Water (styczeń 1991 -2010), obecnie reaktywowanej, oraz bluesowej formacji Boogie Chilli. Tworzą na prywatne zamówienia oraz do cerkwi i do galerii w Polsce i poza jej granicami. Organizujemy także warsztaty pisania ikon, przybliżające technikę i wiedzę o ikonach. Prace wystawiamy w galerii autorskiej przy dawnej cerkwi w Górzance, oraz w kilku innych galeriach w kraju.

Kontakt: Pracowniaikon

paba

" /> Pasjonat tradycyjnej sztuki ikonopisarstwa. Ponadto jest zawodowym muzykiem, założycielem poznańskiej grupy Hot Water (styczeń 1991 -2010), obecnie reaktywowanej, oraz bluesowej formacji Boogie Chilli. Tworzą na prywatne zamówienia oraz do cerkwi i do galerii w Polsce i poza jej granicami. Organizujemy także warsztaty pisania ikon, przybliżające technikę i wiedzę o ikonach. Prace wystawiamy w galerii autorskiej przy dawnej cerkwi w Górzance, oraz w kilku innych galeriach w kraju.

Kontakt: Pracowniaikon

paba

" /> Bieszczadzka pracownia ikon / Złapane podczas bieszczadzkich wędrówek
Ustrzyki Dolne

Bieszczadzka pracownia ikon

AUTOR. Katarzyna Wolan i Maciej Sobczak. Założycielem pracowni jest Katarzyna Wolan – historyk sztuki i pasjonatka ikon, które pisze od 2006 roku.

Bieszczadzka pracownia ikon

Pisane przez nią ikony to zarówno tradycyjne przedstawienia – kopie wcześniejszych dzieł, jak i bardziej dowolne, osobiste interpretacje kanonów. 

Maciej Sobczak zajmuje się głównie pierwszymi etapami pisania ikony (przygotowanie podobrazia, podmalówki, złocenia itp.), oraz coraz częściej pisaniem ikon w całości. Pasjonat tradycyjnej sztuki ikonopisarstwa. Ponadto jest zawodowym muzykiem, założycielem poznańskiej grupy Hot Water (styczeń 1991 -2010), obecnie reaktywowanej, oraz bluesowej formacji Boogie Chilli. Tworzą na prywatne zamówienia oraz do cerkwi i do galerii w Polsce i poza jej granicami. Organizujemy także warsztaty pisania ikon, przybliżające technikę i wiedzę o ikonach. Prace wystawiamy w galerii autorskiej przy dawnej cerkwi w Górzance, oraz w kilku innych galeriach w kraju.

Kontakt: Pracowniaikon

paba