Ustrzyki Dolne

Malować Bieszczady

Galeria przy Cerkwi - AUTOR: Waldemar Kordyaczny, uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę i rysunek. W 1987 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Zamiejscowym w Katowicach, realizując dyplom z dziedziny grafiki warsztatowej i ilustracji książ

Malować Bieszczady

Artysta ma w swoim dorobku kilka wystaw indywidualnych, a będąc członkiem grupy „Na Drabinie” i brał udział w jej wystawach, m.in. w: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Ogólnopolskiej Wystawie Ilustracji Książkowych w Warszawie, Międzynarodowym Triennale Malarstwa Euroregionu Karpaty „Srebrny Czworokąt” w Przemyślu, „Artyści Polski Południowo-Wschodniej 1950-2000” BWA w Rzeszowie. Otrzymał nagrody i wyróżnienia, m.in. na wystawach „Malarstwo, Rysunek, Rzeźba, Grafika Roku” w rzeszowskim BWA (1996, 1997). Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje w Liceum Plastycznym w Lesku, gdzie jest nauczycielem prowadzącym przedmiot specjalizacji artystycznej – projektowanie graficzne.
Od 2009 r. prowadzi wraz z żoną Jolantą w bieszczadzkiej wiosce Rabe autorską „Galerię przy Cerkwi”. Jego prace można zobaczyć na profilu: FB/galeria.przy.cerkwi.