Ustrzyki Dolne
Bieszczady bez barier - jeszcze nie dziś

Bieszczady bez barier - jeszcze nie dziś

W Czarnej w Bieszczadach odbyła się dwudniowa konferencja „Bieszczady bez barier - na szlaku z Funduszami Europejskimi”. Jednym z punktów konferencji było wyjście na Połoninę Wetlińska z osobami niewidzącymi oraz próba wjazdu na nią na wózku inwalidzkim przez rowerzystę Krystiana Herbę.

W sobotę 13 lipca, na Połoninę Wetlińska wyszła grupa osób niepełnosprawnych oraz wolontariuszy z Fundacji Pogranicze Bez Barier. Połoninę na elektrycznym wózku inwalidzkim próbował zdobyć również Krystian Herba - 5- krotny rekordzista Guinnessa w wskakiwaniu rowerem po schodach, na najwyższe budynki na świecie - niestety nie udało się, Wetlińska okazała się zbyt stroma.

Świetnie z Połoniną poradziły sobie natomiast osoby niewidzące, a wśród nich Daria Barszczyk z psem przewodnikiem Ramzesem. Daria na szczycie była pierwsza, a Ramzes w trakcie wycieczki zawsze kierował ją najbezpieczniejszą trasą.

Podopiecznym Fundacji towarzyszyli ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którzy przez całą trasę opiekowali się grupą.

Wyjście na Połoninę Wetlińska było częścią konferencji „Bieszczady bez barier - na szlaku z Funduszami Europejskimi”, która przez dwa dni odbywała się w Czarnej. Konferencji przewodniczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Więcej na ten temat wkrótce na naszej stronie internetowej.

FOT. PAULINA BAJDA

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...