Ustrzyki Dolne
Blues w Bieszczadach

Blues w Bieszczadach

W ubiegłym tygodniu w Przysłupiu odbyły się Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne Bies Czad Blues Festiwal. Na scenie zaprezentowały się najsłynniejsze gwiazdy polskiego bluesa.

15. edycja Bies Czad Blues odbyła się w dniach od 6 do 8 sierpnia w Siedlisku Brzeziniak w Przysłupiu. Tegoroczna impreza dostosowana była do obowiązujących wymogów sanitarnych, ale jak mówią uczestnicy festiwalu - organizatorzy zadbali o to, aby odbyła się na najwyższym poziomie.
Podczas trzech bluesowych dni, na scenie zaprezentowali się Arek Zawiliński Trio, Liars & Sinners, Robert Cichy, Cheap Tobacco, Cotton Wing i Sosnowski. Każdy koncert kończył się jak zwykle w karczmie - jam session.

W tym roku organizatorzy przygotowali niespodziankę dla miłośników bluesa. W ostatni dzień festiwalu odbył się wyjątkowy – KONCERT DLA ZIEMI – Chango & Friends Tribute to Live Aid. Organizatorzy chcieli w ten sposób przypomnieć o tym, że epidemia COVID-19 zmieniła naszą rzeczywistość w sposób, który odczuwamy na co dzień. Koncert miał podnieść na duchu wszystkich, którzy walczą ze strachem i niepewnością o zdrowie swoje i bliskich, o miejsca pracy, o przyszłość czy o poczucie bezpieczeństwa...

FOT. WUWU - dziękujemy i zapraszamy do wysyłania zdjęć i filmów na adres: redakcja@bieszczadzka24.pl lub na FB GB.

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...