Ustrzyki Dolne
DOŻYNKI GMINNE GMINY USTRZYKI DOLNE

DOŻYNKI GMINNE GMINY USTRZYKI DOLNE

W niedzielę 9 września w Jureczkowej odbyły się Dożynki Gminne Gminy Ustrzyki Dolne. Święto Plonów rozpoczęło się polową mszą świętą oraz dzieleniem chleba. Wybrano też najładniejszy i najbardziej regionalny stół dożynkowy oraz przekazano wieńce.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej polowej, podczas której oprawę muzyczną zapewnił zespół „Młoda Harta”. W trakcie ceremoniału dożynkowego życzenia rolnikom, ogrodnikom, sadownikom, pszczelarzom i hodowcom złożył burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, sołtys Jureczkowej Piotr Mazur oraz starostowie dożynkowi Marzena Madej i Jan Wrona. Starostowie na ręce burmistrz przekazali też chleb dożynkowy, który został podzielony wśród osób zgromadzonych na uroczystościach.

W trakcie dożynek odbył się również konkurs na najładniejszy i najsmaczniejszy stół. Komisja konkursowa pod uwagę brała jednak o wiele więcej aspektów, oceniano m.in. wystrój, regionalizm, stroje osób obsługujących stoisko, gościnność i smak potraw i różnorodność. Jak podkreślało jury wybór był trudny, jednak po burzliwych obradach zdecydowano, że I miejsce przypadnie sołectwom - Łobozew Dolny i Łobozew Górny, II miejsce sołectwom - Ustjanowa Dolna i Ustjanowa Górna, a III miejsce sołectwu Stańkowa.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: