Ustrzyki Dolne
Dożynki Gminno-Powiatowe w Lipiu

Dożynki Gminno-Powiatowe w Lipiu

W sobotę 7 września w Lipiu odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe w Gminie Czarna. Hasłem przewodnim było - Rozkręcamy Bieszczadzką Ekonomie Społeczną.

Dożynki rozpoczęły się o godz. 15:00 barwnym korowodem, który przeszedł od świetlicy wiejskiej w Lipiu do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. dożynkowa w podzięce za zebrane plony.

Uroczystości dożynkowe odbyły się na placu przy świetlicy wiejskiej w Lipiu, gdzie gospodarze dożynek, gospodarze powiatu oraz innych bieszczadzkich gmin podzielili się chlebem z gośćmi dożynkowymi. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych raz występ zespołu „Rymanowianie”. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Medium”.

Gośćmi tegorocznych Dożynek byli m.in.: Marek Andruch, starosta powiatu bieszczadzkiego, Dorota Łukaszyk, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, wójt Gminy Czarna Bogusław Kochanowicz, Zarząd Powiatu Bieszczadzkiego, wiceprzewodniączący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych Ryszard Lawrenc oraz sołtysi bieszczadzkich sołectw. Dodatkowo podczas dożynek odbyła się promocja działalności lokalnych podmiotów ekonomii społecznej.

FOT. SEBASTIAN SZCZĘSNY

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: