Ustrzyki Dolne
Konkurs Piosenki Turystycznej „O Złotą Nutkę Korony Ustrzyckich Gór”

Konkurs Piosenki Turystycznej „O Złotą Nutkę Korony Ustrzyckich Gór”

Jury Konkursu Piosenki Turystycznej „O Złotą Nutkę Korony Ustrzyckich Gór” miało w tym roku trudny wybór z wyłonieniem laureatów konkursu. Wzięło w nim bowiem udział aż dwudziestu solistów i cztery zespoły.

W jury zasiadły trzy panie:
Marianna Jara - przewodnicząca komisji - muzykolog, instruktor emisji głosu i kształcenia słuchu w UDK, kierownik zespołów Widymo i Śpiwanka, Lem my i Chóru Irmos.

Marta Grzybowska - nauczyciel muzyki, wokalistka zespołu Lirepi. Na swoim koncie ma dwie autorskie płyty: „Ukryta uprzejmość” i „W kratkę”. Jest laureatką i uczestniczką festiwali piosenki poetyckiej i turystycznej im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju oraz Łódzkiej JAPY, Bakcynaliów, Festiwalu Natchnieni Bieszczadem i wielu innych.

Elina Heichel - nauczyciel muzyki, wieloletnia instruktorka pianina w UDK oraz wychowawca dobrych muzyków z Bieszczadów, którzy od lat pracują w zawodzie.

Podczas obrad jury, uczestnikom konkursu czas umilał Daryl Strodes Band - wokalista i gitarzysta grający blues turystyczny, R&B/Funk/Jazz na co dzień mieszkający w Los Angeles. Podczas trasy koncertowej w Polsce towarzyszą mu polscy muzycy: B. Topolski - gitara, Ł. Gorczyca - bas i T. Dominik - perkusja.
 

WYNIKI KONKURSU TUTAJ

ZDJĘCIA: ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: