Ustrzyki Dolne
Memoriał Olka Ostrowskiego – Ustrzyki Dolne

Memoriał Olka Ostrowskiego – Ustrzyki Dolne

W niedzielę 10 marca w Ustrzykach Dolnych rozegrano Memoriał im. Olka Ostrowskiego - Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim - Slalom Gigant. Zorganizowany po raz kolejny memoriał poświęcony był pamięci Olka Ostrowskiego, który zaginął podczas wyprawy na Gasherbrum II.

Memoriał to forma uczczenia dokonań i pamięci zaginionego w najwyższych górach świata, bieszczadzkiego himalaisty, narciarza i ratownika Bieszczadzkiej Grupy GOPR a także zawodnika UKN Laworta Ustrzyki Dolne - Olka Ostrowskiego, który jako pierwszy Polak, próbował zjechać z ośmiotysięcznika Gaszerbrum II na nartach. Pochodzący z Wetliny sportowiec zaginął 25 lipca 2015 roku, podczas wycofywania się po nieudanej próbie zdobycia góry. Olek, w 2014 roku, jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Czo Oju (8201 m).
Olek Ostrowski pochodził z Wetliny, miał 27 lat.

Zawody, w których udział wzięło około 100 zawodników z Polski i z Ukrainy, rozegrano w slalomie gigancie na ustrzyckiej Laworcie. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy rywalizujący w Międzynarodowych Zawodach Dzieci i Młodzieży „Karpatia Open”.
W zawodach świetne wyniki uzyskali zawodnicy UKN Laworta, którzy w większości kategorii stawali na podium.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: