Ustrzyki Dolne
Prezentacje artystyczne UDK

Prezentacje artystyczne UDK

W czwartek 20 czerwca na ustrzyckim Rynku odbyły się prezentacje artystyczne sekcji działających przy Ustrzyckim Domu Kultury. Mieszkańcy miasta mieli okazje wysłuchać wspaniałych koncertów oraz obejrzeć wystawę prac plastycznych młodych artystów.

W Boże Ciało ustrzycki Rynek zamienił się w miejsce tętniące kulturą i sztuką. Można było zobaczyć m.in. prace malarskie i rysunek z sekcji plastycznej, którą opiekuje się Elżbieta Jałowicka-Piotrowicz. Prace porozstawiane były na sztalugach, a młodzi artyści bardzo chętnie pozowali z nimi do zdjęć.
Słoneczna i piękna pogoda sprawiła, że udały się również zaplanowane na ten dzień koncerty plenerowe. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści działający w sekcji gitarowej prowadzonej przez Ryszarda Kawczyńskiego oraz z sekcji pianina, prowadzonej prze Elinę Heichel.
W trakcie prezentacji na skrzypcach zagrała też najbardziej znana wychowanka pani Eli - Emilka Linka, która ostatnio znów zdobyła nagrodę w międzynarodowym konkursie muzycznym.
Na koniec, świąteczne popołudnie umilił wszystkim działający przy Ustrzyckim Domu Kultury zespół Berdo, który gra muzykę folkową z pogranicza polsko-ukraińsko-słowackiego.
Dyrektor UDK Wojciech Szott życzył młodym artystom dalszych sukcesów na drodze artystycznej oraz sił do dalszej pracy nad rozwojem swoich talentów.

fot. Andrzej Górski

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...