Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Dolne. Narodowe Święto Niepodległości

Ustrzyki Dolne. Narodowe Święto Niepodległości

W Ustrzykach Dolnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. za Ojczyznę, która odbyła się w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. W mszy wzięli udział mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe z różnych instytucji.

Uroczysta akademia, w wykonaniu uczniów Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych oraz Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, przypomniała wszystkim zebranym w Ustrzyckim Domu Kultury, o Polskiej drodze do Niepodległości. Uczestniczący w uroczystościach przedstawiciele władz samorządowych, podkreślali jak ważne jest oddanie hołdu tym, którzy po 123. latach rozbiorów i niewoli wywalczyli dla nas wolną Polskę. Przypominali, o tym, że wolnością trzeba się cieszyć, mówić o niej kolejnym pokoleniom, by pamięć o tamtych dniach nigdy nie umarła.

W południe wszyscy uczestnicy uroczystości, w ramach inicjatywy „Niepodległa do Hymnu 2019” odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie poczty sztandarowe złożyły wiązanki kwiatów pod ustrzyckimi miejscami pamięci.

Organizatorami ustrzyckich uroczystości byli Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Starosta Bieszczadzki.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: