Ustrzyki Dolne
Ustrzyki stawiają na młodzież

Ustrzyki stawiają na młodzież

Jak zatrzymać młodzież w gminie Ustrzyk Dolne, jakie możliwości daje mieszkanie w tej części kraju i jak zorganizować swoją przyszłość bez większych zakładów na rynku pracy? - na te pytania starali się odpowiedzieć prelegenci i goście panelu dyskusyjnego podczas II Forum Gospodarczego w Ustrzykach Dolnych.

II Forum Gospodarcze w Ustrzykach Dolnych skierowane było do młodzieży i to ona stanowiła główną część uczestników spotkania. Organizatorzy chcieli pokazać młodym ludziom z terenu gminy Ustrzyki Dolne, w jaki sposób mogą się rozwijać i planować swoją przyszłość, którą zwiążą z tym terenem. Na Forum swoje stoiska zaprezentowały m.in. ustrzyckie szkoły średnie czyli Zespół Szkół Licealnych i Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych oraz uczelnie wyższe z terenu Podkarpacia takie jak: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Sanoka i z Krosna.

Wykładowcami podczas II Bieszczadzkiego Forum Gospodarczego byli: mgr Ewa Nowak-Koprowicz wykładowca WSIiZ w Rzeszowie, dr inż. Antoni Kubicki prezes Hotelu Arłamów, dr Małgorzata Gulip, adiunkt na UMCS w Lublinie.

Po prelekcjach odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli: burmistrz Bartosz Romowicz, Bożena Bałkota, właścicielka Muzeum i kawiarnia „Młyn”, Arkadiusz Lupa, dyrektor ZSL, Bogdan Szymanik, współwłaściciel i dyrektor wydawnictwa Bosz z Olszanicy oraz Wojciech Pajestka z PWSZ w Sanoku. Panel prowadzili: Wojciech Szott, dyrektor UDK oraz Janusz Jaracz z Polskiego Radio Rzeszów.

W trakcie II Forum Gospodarczego w Ustrzykach Dolnych, zaprezentowało się kilkunastu wystawców, oprócz wyższych uczelni i ustrzyckich szkół, stoiska przygotowały stowarzyszenia, Urząd Miejski, przedsiębiorcy z terenu gminy Ustrzyki Dolne czy 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej z Sanoka.

Dodatkowo w trakcie Forum odbyły się warsztaty BZSZ „Czy wiesz co jesz?", warsztaty ZSL „Jak napisać profesjonalnie CV i list motywacyjny?” oraz warsztaty SP nr 1 „Kompetencje XXI wieku, zawody przyszłości”.

Organizatorami II Forum Gospodarczego była Gmina Ustrzyki Dolne oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Współorganizatorami byli: Ustrzycki Dom Kultury, Zespół Szkół Licealnych, Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: