Ustrzyki Dolne
UUTW rozpoczął II semestr!

UUTW rozpoczął II semestr!

W Ustrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja II edycji Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt aktywizujący ustrzyckich seniorów cieszy się ogromną popularnością.

W czwartek sala kinowa UDK zapełniła się seniorami z terenu gminy Ustrzyki Dolne. Przywitała ich prezes Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury Katarzyna Dudzińska, które jest koordynatorem Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci UUTW zapoznali się z planem zajęć, wśród których są gimnastyka na basenie, zajęcia taneczne czy zajęcia komputerowe. Uczestniczący w projekcie seniorzy odebrali też z rąk burmistrza i radnych, upominki na rozpoczęcie nauki.

W trakcie inauguracji odbył się też program artystyczny przygotowany przez zespoły taneczne, którymi opiekuje się Joanna Drozd oraz część wokalna przygotowana przez Martę Germańską.

Gościem honorowym spotkania była prof. Krystyna Leśniak-Moczuk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która w niezwykle barwny sposób zaprezentowała „Rady nie od parady” prof. Stanisława Bergera z SSGW w Warszawie, których wyjaśnia, że na zdrowy styl życia składa się nie tylko aktywność fizyczna ale też doskonałe samopoczucie.

Organizatorem Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury, działające przy Ustrzyckim Domu Kultury. Honorowy patronat nad działalnością Uniwersytetu objął Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: