Ustrzyki Dolne
V Ustrzycka Teatromania już za nami

V Ustrzycka Teatromania już za nami

Co raz wyższy poziom spektakli, co raz większa świadomość aktorów – takie wnioski wyciągamy po zakończeniu Bieszczadzkich Spotkań Teatrów Szkolnych czyli piątej ustrzyckiej Teatromani. W tym roku na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury zaprezentowało się osiem teatrów z Podkarpacia.

Teatromania to spotkanie pasjonatów teatru w różnym wieku. Jak mówią organizatorzy - forma konkursowa jaką przybrała jest po to, by pokazać dobre kierunki rozwoju. Młodzi artyści czują się na scenie bardzo swobodnie, jest to dla nich zabawa i nauka w jednym. Rozwijają swoje pasje teatralne w różnych formach. Zobaczyliśmy spektakle pełne tańca, śpiewu, wykorzystano także kukiełki. Jeden ze spektakli połączył natomiast dwa języki – angielski i polski.

Teatromania to coś więcej niż konkurs. Atmosfera, świetnie przeprowadzona organizacja tego wydarzenia przez członków działającego przy Ustrzyckim Domu Kultury Teatru Formy PARRA, pokazuje, że każda osoba jest tu doceniana. Uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek, a w przerwach pomiędzy spektaklami - gdy opiekunowie grup spotykali się z jury - dziećmi z pełnym oddaniem zajmowali się członkowie teatru. Były gry, zabawy, tańce. Każdy czuł się tu dobrze.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: