Ustrzyki Dolne
XIII Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych – SŁOŃCE ŚWIECI DLA WSZYSTKICH

XIII Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych – SŁOŃCE ŚWIECI DLA WSZYSTKICH

22 maja w Ustrzykach Dolnych odbył się Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych. Ta impreza, która tym razem odbyła się na hali sportowej SP nr 1, już po raz 13. pokazała jak prężnie działają wszystkie ośrodki integracji osób niepełnosprawnych w naszym regionie.

Główne uroczystości odbyły się 23 maja, a rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych. Po mszy, uczestnicy spotkania barwnym korowodem prowadzonym przez Miejską Orkiestrę pod kierunkiem Stanisława Kucaby, przeszli do hali sportowej gdzie nastąpiła prezentacja organizacji pomagających osobom niepełnosprawnym.

W tym roku część artystyczną podczas spotkania zapewniły: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei”, Środowiskowy Dom Samopomocy, Bieszczadzki Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych oraz Dom Pomocy Społecznej w Moczarach. Dodatkowo na scenie zaprezentował się ustrzycki zespół wokalno instrumentalny „Werchowyńcy” z LO w Ustrzykach Dolnych oraz goście ze Słowacji.

FOT. ZDZISŁAW MOŁODYŃSKI

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: