Ustrzyki Dolne
środa, 10 lipca 2024

Rzeźbiarskie Warsztaty Plenerowe "Duchy Lasu"

Rzeźbiarskie Warsztaty Plenerowe "Duchy Lasu"

W dniach 10 - 13 lipca na Holicy odbywają się Rzeźbiarskie Warsztaty Plenerowe "Duchy Lasu" zorganizowane przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Podczas wydarzenia, od środy do soboty, w godzinach 10:00-17:00 na Holicy będzie można podziwiać rzeźbiarzy przy pracy. Natomiast na sobotę, 13 lipca zapewnione zostały dodatkowe atrakcje. Pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne podczas "spacerów z leśnikiem" opowiedzą o lesie i o swojej pracy. Zbiórka chętnych do udziału we wspólnej wędrówce o godzinie 12:00, 14:00 i 16:00 przy tarasie widokowym pod Holicą. Jednocześnie odbędzie się akcja informacyjno-edukacyjna Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Wydarzeniu współorganizowanemu z Państwową Strażą Pożarną i GOPR-em towarzyszyć będzie również pokaz ratownictwa wysokogórskiego i medycznego.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w przerzynce drewna piłą "moja-twoja", a na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa spróbować wyrobów z dziczyzny oraz runa leśnego. Dla najmłodszych przewidziano gry i zabawy. Oficjalne zakończenie prac rzeźbiarskich zaplanowano na sobotę 13 lipca w godzinach 17:00-17:30.

 

Rzeźbiarskie Warsztaty Plenerowe "Duchy Lasu"