Ustrzyki Dolne
środa, 14 sierpnia 2019

Arłamów – bazą treningową polskiej siatkówki

Arłamów – bazą treningową polskiej siatkówki <br/>fot. FB/ Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn
fot. FB/ Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn

26 sierpnia w Arłamowie swoje zgrupowanie rozpocznie reprezentacja Polski w piłce siatkowej. Siatkarze, pod okiem trenera Heynena, przygotowywać się będą do rozpoczynających się 12 września mistrzostw Europy.

Będzie to już trzecie zgrupowanie reprezentacji siatkarzy w Hotelu Arłamów. Ostatni raz gościli tutaj w 2015 roku, gdy za kadencji Stephane’a Antigi trenowali przed Pucharem Świata w Japonii.

- W Hotelu Arłamów nasza reprezentacja będzie gościć już po raz trzeci. To znakomite i sprawdzone miejsce, które gwarantuje szeroką bazę sportową, rekreacyjną i rozrywkową. Naszej kadrze po wyczerpującej Lidze Narodów i trudnym, ale szczęśliwym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 takie właśnie miejsce jest idealnym. Naturalnie w Arłamowie będzie ciężka praca przed mistrzostwami Europy, gdzie nasz zespół walczyć będzie o medalowy plon. Na tę część zgrupowania trener Heynen zabierze piętnastu, może szesnastu zawodników. Będzie wiec okazja spotkać aktualnych i podwójnych mistrzów świata, medalistów tegorocznej Ligi Narodów – informuje Włodzimierz Sadalski, mistrz świata z roku 1974, mistrz olimpijski z roku 1976, obecnie dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Arłamów to kapitalne miejsce na intensywną pracę połączoną z atrakcyjnym relaksem. Ośrodek gwarantuje profesjonalną bazę sportową i szeroką ofertę pozwalającą na aktywne odprężenie po treningach. Atutem Arłamowa jest też serdeczność personelu. Cieszę się na kolejny pobyt w tym niezwykle uroczym miejscu – dodał kapitan siatkarskiej reprezentacji Michał Kubiak.

- Cieszymy się, że mistrzowie świata wracają do nas, by przygotować się do mistrzostw Europy. Jesteśmy gotowi na tę wizytę. Doskonale wiemy czego potrzebują najlepsi na świecie siatkarze i zrobimy wszystko, by stworzyć im najlepsze warunki, by osiągnęli kolejny cel. – powiedział Prezes Zarządu Hotelu Arłamów Michał Kozak.

Zgrupowanie w Arłamowie potrwa do 8 września.

 

autor: AK