Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 maja 2019

Biathlon dla Każdego

Biathlon dla Każdego

1 czerwca 2019 r. na Trasach Biegowych pod Żukowem odbędą się zawody „Biathlon dla każdego”. Zapisy elektroniczne trwają do 31 maja 2019 r. Organizatorzy zapewniają – każdy może spróbować swoich sił!!

Zawody z cyklu „Biathlon dla Każdego” dedykowane są dla dzieci i młodzieży oraz amatorów, którzy spróbować swoich sił w biathlonie.

Jak informują organizatorzy, program „Biathlon dla każdego” jest w założeniu imprezą sportowo - społeczną dedykowaną dla wszystkich grup wiekowych i warstw społecznych. Wydarzenie ma za zadanie zaktywizowanie mieszkańców miejscowości, gdzie będą odbywały się zawody do spędzania wolnego czasu na uprawianiu sportu i rekreacji. Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji, a także do zacieśniania więzi w lokalnych społecznościach poprzez sport, a dla lokalnych MOSiR - ów oraz jednostek samorządowych będzie to bardzo dobra okazja do promocji aktywnego stylu życia wśród okolicznych mieszkańców.

Program „Biathlon dla Każdego” to także promocja współzawodnictwa i zdrowej opartej o zasady fair-play rywalizacji. Zawody są odwiedzane przez zawodniczki Kadry Narodowej – Uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz medalistki Mistrzostw Świata i Europy, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla uczestników.

Zawody są rozgrywane w miejscach ogólnodostępnych, a ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a zawodnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych. Już sama broń laserowa wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach takich jak: parki, centra miast itp.

W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych przez regulamin zawodów. Zawodnicy podzieleni są na kategorie: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, gimnazjum klasy 1-3 oraz kategoria Open.

Zapraszamy już 1 czerwca do Ustrzyk Dolnych. Tutaj biathloniści sprawdzą się na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego na Żukowie. Udział w zadach jest bezpłatny a organizatorzy do zabawy zapraszają całe rodziny.
Szczegóły na stronie www.biathlon.com.pl
Zapraszamy!

 

autor: oprac.paba
źródło: www.biathlon.com.pl


powiązane artykuły: