Ustrzyki Dolne
niedziela, 18 sierpnia 2019

Druga kolejka piłkarska

Druga kolejka piłkarska

Kolejka rozegrana 15 sierpnia. Porażka MKSu Arłamów z Przełomem. Sanovia zwycięża mecz derbowy z Lotniarzem. Szarotka inkasuje komplet punktów w Grabownicy. Inauguracja sezonu Lotnika Ustjanowa z Zalewem Myczkowce.

Liga Okręgowa
W drugiej kolejce piłkarskiej Krośnieńskiej okręgówki, zespół MKS Arłamów Ustrzyki Dolne zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną Przełomu Besko, która w poprzednim sezonie gościła na czwartoligowych boiskach. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

O podsumowanie meczu w kilku zdaniach poprosiliśmy trenera MKSu Grzegorza Tkacza. - Spotkanie ze spadkowiczem z 4 ligi toczyło się pod dyktando gospodarzy. Zespół z Beska od początku narzucił swoje warunki i raz po raz stwarzał groźne sytuacje. Pierwszą bramkę straciliśmy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy a tuż po przerwie kolejne dwie. Po stracie 3 bramki gospodarze nie atakowali już z taką agresją i spotkanie się wyrównało czego efektem była bramka Różyckiego z rzutu karnego po faulu na Wąchockim. Na wyróżnienie w naszym zespole zasłużył bramkarz Szpiech. Chciałbym dodać że graliśmy bez czterech wartościowych zawodników Jacenkiwa, Melnychuka, Hansona i Popowniaka.

Wyniki pozostałych spotkań w drugiej kolejce ligowej:
Start Rymanów  1-1 Markiewicza Krosno
Tempo Nienaszów 7-2 LKS Czeluśnica
Czarni 1910 Jasło 2-0 LKS Skołyszyn
Przełęcz Dukla 4-0 Brzozovia Brzozów
Zamczysko Odrzykoń 2-0 Iskra Przysietnica
Nafta Jedlicze 0-2 Cosmos Nowotaniec
Wisłok Sieniawa 3-2 Kotwica Korczyna

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko zmierzyła się się w pojedynku derbowym z Lotniarzem Bezmiechowa. Mecz przebiegał pod dyktando Sanovii, która stwarzała więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. W rezultacie mecz zakończył się zwycięstwem Sanoviaków 2:0 a bramki zdobyli Paweł Rajchel i Jacek Zięba. Szarotka Uherce w minionej kolejce udała się w rewiry powiatu brzozowskiego na mecz z Górnikiem Grabownica Starzeńska, pierwszą bramkę zdobywa zespół z Uherzec po szybkiej kontrze, którą strzałem w bramkę zakończył Kamil Delimat. W drugiej połowie gospodarzom udaje się doprowadzić do wyrównania i mamy 1:1. W dalszej części meczu przy protestach miejscowych, sędzia pokazuje czerwony kartonik zawodnikowi Górnika. Gra robi się coraz bardziej zaciekła, w rezultacie piłkarz Szarotki Gracjan Solarski zostaje sfaulowany w polu karnym, a następnie pewnie wykonuje jedenastkę i daje prowadzenie Szarotce. W 90 minucie spotkania zawodnicy Górnika wbijają piłkę do bramki Szarotki, ale sędzia pokazuje spalonego. W rezultacie Szarotka wraca do domu z kompletem punktów w bagażu.

Wyniki pozostałych spotkań:
Zgoda Zarszyn 7-0 Remix Niebieszczany
Bukowianka Bukowsko 6-3 Osława Zagórz
Szarotka Nowosielce 1-2 Orzeł Bażanówka
Victoria Pakoszówka 0-2 Górnik Strachocina
LKS Długie 0-3 LKS Płowce/Stróże Małe

Klasa „B” Krosno I
15 sierpnia swój mecz rozegrały zespoły Lotnika Usjtanowa i Zalewu Myczkowce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Pozostałe drużyny Krośnieńskiej „B” klasy I swoje mecze inauguracyjne rozegrają 18 sierpnia.

Fot. Górnik Grabownica Starzeńska - Szarotka Uherce zapożyczona z fanpage Górnik Grabownica

Fot. Przełom Besko - MKS Arłamów Ustrzyki Dolne - YT

 

Druga kolejka piłkarska
Druga kolejka piłkarska
Druga kolejka piłkarska
Druga kolejka piłkarska
Druga kolejka piłkarska
autor: MG