Ustrzyki Dolne
sobota, 12 sierpnia 2023

Dziś mecz. MKS SMS Bieszczady apeluje do kibiców

Dziś mecz. MKS SMS Bieszczady apeluje do kibiców

Już dziś rozegrany zostanie pierwszy mecz pierwszej kolejki Klasy Okręgowej Krosno w sezonie 2023/2024. Władze klubu MKS SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne zapraszają na stadion i przy okazji apelują do kibiców.

 


Już dziś o godz. 15:00, na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych, rozegrany zostanie mecz pierwszej kolejki Klasy Okręgowej Krosno w sezonie 2023/2024. MKS SMS Bieszczady na boisku zmierzy się z zespołem Zamczyska Mrukowa, które na koniec ubiegłorocznego sezonu, zajęło dobrą siódmą lokatę. Do tej pory piłkarze MKS-u dwa razy pokonali zawodników Zamczyska - 3-1 na własnym terenie oraz 2-0 w Ustrzykach Dolnych.

- Ale mecz meczowi nierówny, w szczególności, że w naszym zespole doszło do sporych roszad kadrowych i odeszło pięciu zawodników podstawowego składu - mówi Kamil Gołąbek, prezes MKS SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne. - Wierzymy, że ich następcy spiszą się bardzo dobrze i z pomocą dopingu naszych kibiców, zgarniemy pierwsze ligowe punkty.

Pierwszy mecz dla kibiców tradycyjnie jest bezpłatny.

Apel do kibiców
Ale zanim nasi piłkarze rozegrają pierwszy mecz, zarząd klubu wystosował apel do kibiców. Jak przypomina prezes Gołąbek - wciąż trwa przebudowa, zdziesiątkowanej po ubiegłorocznym sezonie drużyny.
- Po sezonie spędzonym w 4. lidze musieliśmy zmierzyć się z odejściem ponad połowy zawodników, którzy z różnych względów nie chcieli grać już w naszej drużynie, gdy spadła do klasy Okręgowej - wyjaśnia. - Mimo tak dużej przeciwności i kuluarowych głosach, że będziemy walczyć o utrzymanie, udało zbudować się bardzo mocną i zbalansowaną drużynę, która na koniec sezonu zajęła mocne, trzecie miejsce w ligowej stawce.

Prezes wspomina też, że odejście głównego sponsora postawiło klub w sytuacji, w której zarząd musiał zdecydować o kolejnych roszadach. - Za nami bardzo intensywny i ciężki czas pracy nad kształtem kadry, ale wynik jest obiecujący. Utrzymaliśmy główny człon drużyny, obudowaliśmy go juniorami oraz nowymi bardzo ciekawymi zawodnikami - zapewnia.

Jakie są cele na ten sezon?
Władze klubu dodają, że obecna drużyna oparta jest na wychowankach i okolicznych zawodnikach, a piłkarze w każdym meczu będą walczyć o pełną stawkę.

- Nasze działania dają pierwsze owoce, ale przed nami daleka i długa droga. Nie nastawiamy się na sukces tu i teraz, chcemy zapewnić ustrzyckiej piłce przyszłość na wiele kolejnych lat. W tym celu mocno inwestujemy w Akademię Piłkarską MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne oraz drużynę rezerw - wyjaśnia prezes, tym samym potwierdzając, że MKS Lotnik Bieszczady II jednak wystartuje.

Ważna frekwencja na meczach
- Chcemy działać dla mieszkańców i naszym celem jest, aby lokalna społeczność uwierzyła i wsparła te działania. Dlatego apelujemy o frekwencję na meczach domowych - zwraca się do kibiców prezes Gołąbek.

Na pierwszy mecz wstęp jest darmowy, ale dla pozbawionego głównego sponsora klubu liczy się każda złotówka. Dlatego władze proszą kibiców, by na kolejnych meczach zjawiali się w komplecie. Bilet na mecz kosztuje tylko 10 zł, a wpływy z biletów pomogą klubowi pokryć koszty związane z bieżącą działalnością.
- Do tego zawodnikom zdecydowanie lepiej gra się gdy trybuny nie świecą pustkami – zapewnia prezes MKS SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne.

Zdajemy sobie sprawę, że w soboty jest masa innych równie ciekawych zajęć, ale jeśli wasze serce przynajmniej po części jest biało-zielone, to zapraszamy na mecze! Zawodnicy obiecują, że postarają się odwdzięczyć walką na murawie i dobrymi wynikami.

ZDJĘCIE: MKS SMS BIESZCZADY USTRZY

autor: paba
źródło: MKS SMS Ustrzyki Dolne