Ustrzyki Dolne
piątek, 28 czerwca 2019

Górskie Mistrzostwa Europy w NW już w lipcu

Górskie Mistrzostwa Europy w NW już w lipcu<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Już w lipcu w Ustrzykach Dolnych odbędzie się kolejna duża impreza – Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. Do Ustrzyk Dolnych przyjadą najlepsi zawodnicy z europejskich krajów, ale prezes Bieszczadzkiego Klubu NW zapewnia, że chociaż trasa jest wymagająca, to w zawodach swoich sił może spróbować każdy.

Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking odbywać się będą przez dwa dni – 13 lipca wystartują Drużynowe Mistrzostwa Europy, a 14 lipca odbędą się klasyfikacje indywidualne.  Zapowiada się emocjonująca rywalizacja z zawodnikami z całej Europy. Trasa będzie prowadzić stokami Laworty, z malowniczymi widokami na Ustrzyki Dolne i Góry Sanocko - Turczańskie.

- Mamy w Ustrzykach Dolnych nie tylko piękne krajobrazy i życzliwych mieszkańców, ale też trasę, której warto stawić wyzwanie – zaprasza na zawody Dariusz Grządziel, prezes Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking, dyrektor zawodów. - Wystartujemy z Rynku, następnie zawodnicy przejdą przez ul. Sikorskiego w kierunku szczytu Laworty. Schodzić będziemy przez park „Pod Dębami” do Rynku. Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta przyłączą się do kibicowania - zaprasza.

W Ustrzykach Dolnych rywalizować będą zawodnicy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. - Naprawdę warto spróbować swoich sił na tej trasie. Nie ma czego się bać. Wiemy, że ranga tych zawodów jest wysoka, ale ja zachęcam wszystkich do uczestnictwa. Samo przejście trasy, która jest pewnie jedną z najtrudniejszych w kraju da ogromną satysfakcję – dodaje Dariusz Grządziel. - Ale szczególnie zapraszamy zawodników z Podkarpacia – udział w Górskich Mistrzostwach Europy, jest na wyciągnięcie ręki. Nie wszyscy muszą stanąć na podium, ale każdy może spróbować swoich sił.

Mistrzostwa rozgrywane będą w różnych kategoriach wiekowych, a wystartować można  indywidualnie lub grupowo - 5 km trasa dla zawodników indywidualnych i 10 km (pętla) dla grup.

Zapisy TUTAJ !!!

ORGANIZATORZY: Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych, Hotelik Strwiąż Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, Hotel Arłamów.

OFICJALNY PARTNER REKREACYJNEGO RAJDU NORDIC WALKING: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking „I Bieszczadzki rajd Nordic Walking”

SPONSOR GŁÓWNY: Hotel Arłamów

DYSTANSE: Uczestnicy zawodów startują na dystansach 10 km i 5 km.

Start i meta: ul. Rynek w Ustrzykach Dolnych. Trasę stanowi pętla o długości 5 km.

Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking odbywać się będą przez dwa dni:

  • 13.07.2019 r. - Drużynowe Mistrzostwa Europy
  • 14.07.2019r. - Klasyfikacje indywidualne

Zgłoszenia elektroniczne można dokonywać pod adresem: www.kepasport.pl

Zgłoszenia do rywalizacji drużynowej drogą elektroniczną pod adresem: www.kepasport.pl

  • 100 zł – przelew on-line - opłaty startowe drużyn do 1.07.2019, po tym terminie nie będzie możliwości zapisu, nie ma możliwości opłat i zgłoszeń w dniu zawodów.

Zgłoszenia do rywalizacji indywidualnej można dokonać:
drogą elektroniczną na adres: www.kepasport.pl w terminie:

  • do 15.05.2019 – wpisowe: 69,00 zł (przelew on-line)
  • do 15.06.2019 – wpisowe: 79,00 zł (przelew on-line)
  • do 9.07.2019 – wpisowe: 89,00 zł (przelew on-line)

w dniu zawodów – wpisowe: 120,00 zł (w dniu zawodów 14.07.2019 r.).

Biuro, depozyty, szatnie, toalety i prysznice, parking będą znajdować się na Hali Sportowej przy SP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych ul. 29 Listopada 19 A.

Pozostałe informacje można uzyskać u dyrektora zawodów: Dariusza Grządziel - tel. 728 303 969

 

Górskie Mistrzostwa Europy w NW już w lipcu
autor: paba


powiązane artykuły: