Ustrzyki Dolne
wtorek, 11 czerwca 2019

Majka Days – zawodnik z Bieszczad w pierwszej dziesiątce!

Majka Days – zawodnik z Bieszczad w pierwszej dziesiątce!<br/>fot. arch. M. Musiałowskiego
fot. arch. M. Musiałowskiego

Marcin Musiałowski reprezentujący Bieszczadzki Park Narodowy Eska Team wziął udział w zawodach kolarskich Majka Days. W zawodach wzięło udział ponad 1000 kolarzy, a zawodnik z Ustrzyk Górnych wywalczył wysokie miejsce w pierwszej dziesiątce.

W Dobczycach w drugi weekend czerwca 8-9 czerwca odbyła się impreza kolarska Majka Days,  któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Lokalizacja zawodów, zarówno start, meta i trasy to teren Pogórza Wielickiego. Jak informują organizatorzy ta lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo - Tu właśnie członek zawodowej grupy kolarskiej „Bora Hansgrohe” rozpoczynał swe pierwsze treningi. Dobczyce położone ok. 30 km od centrum Krakowa to idealne miejsce do jazdy na rowerze. Bardzo dobrej jakości szosy, wciąż niewielki ruch samochodowy, ciekawe i nadal nieodkryte miejsca oraz wszechobecne wzniesienia - to wszystko sprawia, iż właśnie w Dobczycach postanowiliśmy przeprowadzić trzecią edycję imprezy „Majka Days” - informują na stronie internetowej www.majkadays.com.

W pierwszy dzień, w zawodach wzięło udział 144 zawodników, a rozpoczęła je jazda indywidualna na czas, na dystansie 10 kilometrów z dwoma wymagającymi podjazdami Kornatka - Brzezowa - Kornatka. Bieszczadzki zawodnik Marcin Musiałowski został sklasyfikowany na 29 miejscu Open, oraz na siódmym w kat M3. Jego wynik to 17 min 55 sek 36,8 km/h. Zwyciężył Adam Wójcik z IN Mogilany z czasem 15 min 36,51 sek.

Drugi dzień zawodów zgromadził ponad 1000 kolarzy na starcie 37, 55 i 76 km. Trasę dystansu krótkiego wybrało 209 osób. Wyścig odwiedził między innymi rodzinną miejscowość Rafała Majki - Zegartowice.
- Po sobotniej czasówce i dobrym przetarciu nogi, wynik na mecie był zadowalający, 6 miejsce Open i drugie w kat M3 – informuje Marcin Musiałowski.
Należy podkreślić, że Rafał Majka aktywnie uczestniczył w imprezie, zarówno na rowerze oraz jako kibic. Wygląda na to, że wyścig już na stałe będzie rozgrywany wokół Dobczyc, ze względu na super atmosferę i profesjonalną organizację.

 

 

Majka Days – zawodnik z Bieszczad w pierwszej dziesiątce!<br/>fot. arch. M. Musiałowskiego
fot. arch. M. Musiałowskiego
Majka Days – zawodnik z Bieszczad w pierwszej dziesiątce!<br/>fot. arch. M. Musiałowskiego
fot. arch. M. Musiałowskiego
autor: oprac. paba
źródło: majkadays.com