Ustrzyki Dolne
wtorek, 4 czerwca 2019

Martyna Zdziebko trzecia w Jarosławiu

Martyna Zdziebko trzecia w Jarosławiu

Martyna Zdziebko - uczennica SP w Ropience zdobyła III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Skrzatów w Tenisie Stołowym w Jarosławiu. Specjalnym gościem turnieju był Leszek Kucharski – legenda tenisa stołowego.

Dzień Dziecka z Piłeczką odbył się w hali jarosławskiej PWSTE, podczas turnieju rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Skrzatów oraz 2. Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS i Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana.

Na turnieju pojawiło się 150 dzieci z całego Podkarpacia i okolic. Wśród skrzatek bezkonkurencyjna okazała się Lena Gac, która sięgnęła po złoty medal. W finale pokonała Aleksandrę Makar 2:0. Na najniższym stopniu podium stanęły: Anna Rogala oraz Amelia Kramek.

W grze podwójnej triumfowały za to Makar oraz Kramek, które w spotkaniu o złoto wygrały z Julią Wrotniak i Anną Rogalą. Brązowe medale trafiły do Zuzanny Hubkiewicz i Martyny Zdziebko oraz Zuzanny Stec i Leny Gac.

Wśród skrzatów mistrzowski tytuł powędrował do Szymona Kozaka, który wyprzedził kolejno: Gracjana Dębskiego, Szymona Ciborowskiego oraz Jakuba Hubka.

W turnieju deblowym kolejny złoty medal wywalczył Kozak, który wspólnie z Dębskim pokonał w finale Mateusza Bobera i Jakuba Hubkę. Brązowe krążki wywalczyli: Bartosz Stańko i Przemysław Przybysz oraz Tymon Kielar i Jakub Jucha.

O godzinie 11:00 do gry przystąpili młodzicy i młodziczki. Gospodarze z Jarosławia nie byli jednak zbytnio gościnni, ponieważ całe podium zajęli tenisiści stołowi PKS-u Kolping. Złoto powędrowało do Dawida Jadama, srebro wywalczył Szymon Brud a brąz Szymon Flaumenhaft.

Wśród młodziczek triumfowała Emilia Skiba, drugie miejsce zajęła Kinga Hawro a trzecie Kamila Bochenek.

Najlepsi oprócz medali i dyplomów otrzymali wartościowe nagrody, m.in. hulajnogi elektryczne i tradycyjne, rolki i wiele innych. Organizatorzy zatroszczyli się także o posiłek dla zawodników. Każdy z uczestników otrzymał smaczną pizzę.

W Jarosławiu pojawił się Leszek Kucharski. Wicemistrz świata i olimpijczyk, rozdał mnóstwo autografów i udzielił wielu porad młodym adeptom.

Fot. SP Ropienka/ pozts.pl

 

Martyna Zdziebko trzecia w Jarosławiu
Martyna Zdziebko trzecia w Jarosławiu
Martyna Zdziebko trzecia w Jarosławiu
autor: oprac.paba
źródło: pozts.pl