Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 14 września 2020

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera

12 września na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych odbył się mecz Klasy Okręgowej MKS Arłamów Ustrzyki Dolne - Ostoja Kołaczyce. Mecz, po kontrowersyjnym rzucie karnym, wygrali gospodarze 2-1.

Trwa dobra passa ustrzyckiego zespołu, od kilku kolejek MKS Arłamów Ustrzyki Dolne jest niepokonany. Tym razem również nie dał szans gościom i wygrał na własnym boisku 2-1. Mecz został rozegrany na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych, który kilkanaście dni temu został oddany do użytku, po gruntownej modernizacji. W tym czasie mecze oraz treningi MKS-u odbywały się na boisku w Hotelu Arłamów.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Już w 3. minucie gola zdobył Radosław Macnar. Mimo tego Ostoja nie poddawała się i szukała szans w kontratakach. W 33. minucie sędzia podyktował „jedenastkę” dla Ostoi. Składającego się do strzału Sławomira Wojdyłę sfaulował Igor Jacenkiw z MKS. Karnego wykorzystał zawodnik Ostoi Piotr Kosiba, doprowadzając do remisu.

Kolejny - zwycięski gol dla MKS – padł również z rzutu karnego. Jednak przez piłkarzy i obserwatorów został uznany za dość kontrowersyjny. Jak informuje portal Jasło365.pl - „Wojciech Kaleta faulował pół metra przed polem karnym Filipa Fundanicza. Został wyraźny ślad na murawie i tego faktu nikt z Ostoi nie kwestionował. Sędzia był innego zdania - uznał, że faul był już w obrębie „szesnastki” i wskazał na rzut karny”. Karnego strzelił Igor Jacenkiw, dzięki czemu gospodarze na swoje konto mogą zaliczyć kolejne 3 punkty.

Jak dodaje Jasło365.pl, gospodarze chwalili gości za determinację w grze i postawę bramkarza Damiana Łukaszewskiego. Jak przyznał po meczu trener MKS Grzegorz Tkacz - Ostoja była pierwszą drużyną w tym sezonie, która tak mocno przeciwstawiła się jego piłkarzom i zagrała bardzo ambitnie.


Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne - Ostoja Kołaczyce 2-1 (1-1)

1-0 Radosław Macnar (3), 1-1 Piotr Kosiba (33, karny), 2-1 Igor Jacenkiw (57, karny)

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek - Daniel Rąpała, Kamil Demkowski, Kamil Groborz, Fabian Winnicki (85 Sebastian Matiasik) - Paweł Ziemba, Karol Dobrzański, Filip Fundanicz, Mateusz Kuzio (68 Dawid Hawaj) - Radosław Macnar, Igor Jacenkiw (88 Krystian Skwara); trener Grzegorz Tkacz.

Ostoja Kołaczyce: Damian Łukaszewski - Grzegorz Gancarski, Szymon Grzesiak, Piotr Kosiba, Wojciech Kaleta - Sławomir Wojdyła, Michał Kaleta (80 Damian Przewoźnik) - Jakub Podgórski, Rafał Kurcz (75 Mateusz Juszkiewicz), Sebastian Kobak - Damian Kulig; trener Stanisław Nowak.

Sędziowali: Albin Kijowski oraz Sławomir Kielar i Leszek Śnieżek.

fot. Andrzej Górski

 

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na pozycji lidera
autor: oprac. paba
źródło: Jaslo356.pl


powiązane artykuły: