Ustrzyki Dolne
środa, 28 sierpnia 2019

Oszustwo w okręgówce

Oszustwo w okręgówce<br/>fot. FB Cosmos Nowotaniec
fot. FB Cosmos Nowotaniec

Jak podał portal internetowy „Na Spalonym”, Cosmos Nowotaniec decyzją Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej został ukarany walkowerem za mecze z Zamczyskiem Odrzykoń oraz Nafta Jedlicze.

Skandaliczne zachowanie w wykonaniu klubu Cosmosu Nowotaniec. Jak się okazało w meczach z Naftą Jedlicze i Zamczyskiem Odrzykoń po stronie Cosmosu grało dwóch obcokrajowców z fałszywymi dokumentami. Kiedy cała sytuacja wyszła na jaw, Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ukarał zespół Cosmosu walkowerami za te dwa spotkania, tym samym odbierając mu pozycje lidera.

„15 sierpnia w 2 kolejce V ligi zagrały Nafta Splast Jedlicze z Cosmosem Nowotaniec. Na boisku padł wynik 0-2. Mecz był jaki był, do tego już nie wracamy. W zespole Cosmosu wg sprawozdania zagrało dwóch piłkarzy z Ukrainy. Z nr 3 Pavlo Konchuk, z nr 11 Ostap Malashevskyy. Ci sami zawodnicy kilka dni wcześniej w Nowotańcu „grali” z Zamczyskiem Odrzykoń, mało tego „Ostap” zdobył jedyną bramkę meczu (...)” - czytamy na stornie internetowej klubu ZKS Nafta Splast Jedlicze.

„W głowach Nam się nie mieści że na takim poziomie rozgrywkowym można "kręcić takie wałki"!!! Liczymy i czekamy z niecierpliwością na decyzję odnośnie ukarania drużyny z Nowotańca, bo takie "historie" nie powinny mieć miejsca! To jest naprawdę COSMOS!!!!” - napisali na swoim profilu FB piłkarze z Zamczyska Odrzykoń.

Najprawdopodobniej klub z Nowotańca będą czekać znacznie ostrzejsze konsekwencje takiego zachowania.

NOWA TABELA

autor: MG