Ustrzyki Dolne
wtorek, 1 października 2019

Podsumowanie kolejki piłkarskiej

Podsumowanie kolejki piłkarskiej

MKS remisuje ze Startem. Zwycięskie starcie na szczycie w wykonaniu Szarotki Uherce. Pionier zatrzymuje niepokonany marsz Bieszczad.

Liga Okręgowa
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne w ostatniej kolejce zmierzył się z drużyną przyjezdnych Startem Rymanów. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, co z powodu ścisku w czubku tabeli przyczynia się do utraty przez MKS pozycji lidera, który opada na trzecią lokatę za Czarnymi Jasło (2 punkty różnicy) i Tempem Nienaszów (Bilans bramek). Na temat spotkania wypowiedział się trener drużyny Arłamowa Grzegorz Tkacz.
- Mecz ze Startem Rymanów od pierwszych minut pokazał, że goście nie bez przyczyny są wymieniani jako jeden z głównych kandydatów do awansu. W pierwszej połowie byli stroną dominującą i bardzo trudno było nam znaleźć sposób na inną szybką kombinacyjną grę. Do przerwy rezultat 2-2 z przewagą optyczną gości. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Igor Jacenkiw i Mateusz Wąchocki. Po zmianie stron gra się wyrównała lecz drużyny wciąż walczyły o pełną pulę. Kilka razy piłka obijała poprzeczkę, bądź dobrze interweniowali bramkarze. W końcówce spotkania tzw. piłkę meczową miał nasz zawodnik, który będąc 7 metrów przed bramkarzem gości, starał się podawać do kolegi stojącego przed pustą bramką i niestety skierował futbolówkę wprost pod nogi rywala. Wynik z przebiegu gry sprawiedliwy lecz ta ostatnia sytuacja długo będzie nam się śniła po nocach. Zawodnikiem meczu był gracz gości Rafał Nikody.
Wyniki pozostałych spotkań:
Brzozovia Brzozów 0-1 Iskra Przysietnica
LKS Skołyszyn 2-1 Cosmos Nowotaniec
LKS Czeluśnica 2-2 Kotwica Korczyna
Markiewicza Krosno 0-2 Wisłok Sieniawa
Tempo Nienaszów 3-1 Nafta Jedlicze
Czarni 1910 Jasło 2-1 Zamczysko Odrzykoń
Przełęcz Dukla 2-0 Przełom Besko

Klasa „A” Krosno I
Genialna passa zespołu Szarotki Uherce, podopieczni Bogdana Kwaśnika od dziewięciu spotkań pozostają niepokonani, notując jak do tej pory osiem zwycięstw i jeden remis. Co dobitnie przekłada się na sytuacje w tabeli, w której to drużyna Szarotki ma sześciopunktową przewagę nad zespołem z drugiego miejsca LKS Płowce/Stróże Małe, który w ostatniej kolejce piłkarskiej został zdeklasowany w meczu na szczycie przez piłkarzy Szarotki 5:0. Bramki dla Uherzec zdobyli: Jarosław Zaniewicz, Gracjan Solarski x 2, Bartosz Sochacki oraz Maciej Kuzicki.
Sanovia Lesko nie dała szansy w meczu wyjazdowym Górnikowi Grabownica Starzeńska. Mecz po skutecznej grze Sanoviaków zakończył się wynikiem 4:1. Bramki dla Leska zdobyli: Sylwester Biesiada x 2, Mateusz Roś i Jakub Krzywiński. Obecnie Sanovia plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.
Mecz w Niebieszczanach pomiędzy Lotniarzem a tamtejszym Remixem zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. Po dziewięciu kolejkach piłkarskich Lotniarz na swoim koncie ma tylko jedno zwycięstwo nad LKS Zarszyn, oraz dwa remisy w rezultacie od dłuższego czasu zespół z Bezmiechowej koczuje w dolnych rewirach tabeli.
Wyniki pozostałych spotkań:
Orzeł Bażanówka 1-1 Zgoda Zarszyn
Osława Zagórz 4-4 Górnik Strachocina
Bukowianka Bukowsko 4-1 LKS Długie
Szarotka Nowosielce 1-1 Victoria Pakoszówka

Klasa „B” Krosno I
Pionier Średnia Wieś zatrzymał rajd zespołu Bieszczad Jankowce, pokonując lidera 2:1. Tym samym Bieszczady po siódmej kolejce piłkarskiej notują swoją pierwszą porażkę w sezonie. Bramki na miarę zwycięstwa dla Pioniera zdobyli: Paweł Bentkowski i Andrzej Kotowski, dla Bieszczad honorowego gola strzelił Kamil Uzdejczyk. Mimo porażki Bieszczady nadal piastują pozycję lidera z dwupunktową przewagą nad Nelsonem Polańczyk, który w ostatniej kolejce po zaciętym spotkaniu z Orłem Górzanka zwyciężył 4:3 po bramkach: Marcina Sadowskiego, Sebastiana Głaza x 2 i Kamila Myka. Dla Orła trzy bramki po stałych fragmentach gry zdobył Krystian Dębiński, wszystkie po strzale głową. LKS Olszanica wygrywa 2:0 z z zespołem LKS Tyrawa Wołoska. Bramki dla Olszanicy zdobyli: Piotr Jaremczuk i Paweł Piechocki. Otryt Lutowiska remisuje 1:1 z LKS Czaszyn. Juventus Poraż pokonuje Lotnik Ustjanowa 1:0.

Zdjęcia z meczu Otryt Lutowiska - LKS Czaszyn z FB Otrytu Lutowiska
Zdjęcia z meczu Górnik Grabownica Starzeńska - Sanovia Lesko z FB Górnika

Podsumowanie kolejki piłkarskiej
Podsumowanie kolejki piłkarskiej
Podsumowanie kolejki piłkarskiej
autor: MG