Ustrzyki Dolne
wtorek, 13 sierpnia 2019

Rozpoczęcie rozgrywek piłkarskich

Remis MKSu Arłamów Ustrzyki Dolne. Fenomenalna bramka z rzutu rożnego w wykonaniu Mateusza Wąchockiego. Piłkarska bitwa w Uhercach w meczu z Remixem.

Liga Okręgowa
W kolejce inauguracyjnej drużyna MKS Arłamów zmierzyła się w roli gospodarza z zespołem Przełęczy Dukla. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. O zabranie głosu i kilka zdań podsumowania ostatniego meczu poprosiliśmy Trenera drużyny MKSu Grzegorza Tkacza:
„Inauguracja sezonu w Arłamowie i od razu bardzo wymagający rywal. Drużyna Przełęczy Dukla to bardzo dobry zespół. Mecz rozpoczęliśmy odważnie i od początku stwarzaliśmy groźne sytuacje. Objęliśmy prowadzenie po rzucie karnymi skutecznie egzekwowanym przez Igora Jacenkiwa, niestety od tego momentu nasza gra się załamała. Drużyna Przełęczy przejęła inicjatywę i w ostatniej akcji przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Po przerwie wciąż grę prowadziła drużyna z Dukli czego potwierdzeniem była druga zdobyta bramka. Od tego momentu nasza drużyna złapała jednak drugi oddech i po paru minutach Mateusz Wąchocki kapitalnym strzałem z rzutu rożnego doprowadził do wyrównania. W ostatnich minutach zmarnowaliśmy dwie bardzo dobre sytuacje i mecz zakończył się podziałem punktów dodam że sprawiedliwym”.
Podziałem punktów zakończył się także mecz Iskry Przysietnica z Przełomem Besko 2:2. Natomiast swoje spotkania wygrywają Wisłok Sieniawa ze Startem Rymanów 3:1, Markiewicza Krosno z LKS Czeluśnica także 3:1, LKS Skołyszyn z Tempo Nienaszów 3:2, Kotwica Korczyna z Naftą Jedlicze 1:0, Cosmos Nowotaniec z Zamczyskiem Odrzykoń 1:0 oraz Czarni Jasło z Brzozovią Brzozów  również 1:0.

Klasa „A” Krosno I
Na sam początek sezonu istną bitwę stoczyli na murawie piłkarze Szarotki Uherce i Remixu Niebieszczany, w całym meczu padło łącznie 10 bramek, posypały się 2 czerwone kartki dla zawodników z Niebieszczan, goście nie wykorzystali także rzutu karnego, a ostatecznie zwycięsko z batalii wyszła ekipa Szarotki Uherce wygrywając 6:4. Bramki dla Szarotki zdobyli 3xGracjan Solarski, oraz 1xJarosław Zaniewicz i 1xBartosz Sochacki, ostatni gol dla Szarotki padł w wyniku bramki samobójczej, po silnym strzale Rafała Niżnika (piłka odbiła się lekko od obrony Remixu). Sanovia Lesko w pierwszej kolejce zmierzyła się z ekipą LKSu Zarszyn, w 30 minucie spotkania bramkę dla Sanovii zdobył Witold Tarnolicki, po kilku minutach Zarszyn szybko doprowadza do wyrównania. Następnie w wyniku rzutu karnego LKS podnosi wynik na 2:1. Pod koniec pierwszej połowy Łukasz Wozderewicz w sytuacji sam na sam z bramkarzem doprowadza do remisu, tym samym obie jedenastki schodzą do szatni przy stanie 2:2. Na początku drugiej połowy to Zarszyn grał pierwsze skrzypce w rezultacie ponownie obejmując prowadzenie na 3:2. Dopiero w samej końcówce spotkania Sanovii udaje się doprowadzić do remisu po golu samobójczym zawodnika z Zarszyna, w rezultacie mecz zakończył się wynikiem 3:3. Lotniarz Bezmiechowa rozegrał spotkanie z drużyną LKS Długie, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, a bramkę dla Lotniarza zdobył Piotr Czenczek. Jednak druga odsłona meczu była istną deklasacją zespołu z Bezmiechowej, który stracił w niej kolejne cztery bramki, w efekcie czego Długie zwyciężają 5:1.
Dodatkowo komplet punktów w klasie "A" I zdobywają LKS Płowce/Stróże Małe w meczu z Victorią Pakoszówka 5:0 oraz Orzeł Bażanówka po zwycięstwie z Bukowianką Bukowsko 1:0. Oprócz meczu Sanovii Lesko z LKS Zarszyn podziałem punktów zakończyły się mecze Górnika Strachocina z Szarotką Nowosielce 1:1 i Osławy Zagórz z Górnikiem Grabownica Starzeńska również 1:1.