Ustrzyki Dolne
wtorek, 8 października 2019

Ścisk na szczycie tabeli

Ścisk na szczycie tabeli

Wygrana MKSu w starciu z Brzozovią. Pierwsza porażka Szarotki w sezonie. Fenomenalne zwycięstwo Lotniarza nad Górnikiem.

Liga Okręgowa
W minionej kolejce piłkarskiej MKS Arłamów Ustrzyki Dolne podejmował w roli gospodarza zespół Brzozovii Brzozów. Beniaminek z Brzozowa jak do tej pory nie zdobył ani jednego punktu, a do spotkania z MKSem ich bilans zdobytych bramek wynosił okrągłe 0. Spotkanie zakończyło się wygraną biało - zielonych 4:1. Jak co tydzień spotkanie podsumował trener drużyny Arłamowa Grzegorz Tkacz.
- Pojedynek z drużyną beniaminka klasy okręgowej Brzozovią zapowiadał się jako łatwa przeprawa i w pierwszych minutach takim był. Bardzo szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie i przestaliśmy grać. Goście widząc nieporadność w naszym zespole zaczęli coraz śmielej atakować i po jednej z kontr zdobyli kontaktową bramkę. Gra naszej drużyny słała się jeszcze bardziej nerwowa i dopiero po przerwie zdołaliśmy na nowo wejść w mecz strzelając kolejne dwie bramki. Był to jeden z najsłabszych meczów w naszym wykonaniu. Mam nadzieję że w kolejnych grach drużyna zagra z większą determinacją a przede wszystkim mądrością. Bramki zdobyli Wąchocki dwie, Różycki oraz Jacenkiw.
Obecnie sam szczyt tabeli zajmują kolejno zespoły: Tempa Nienaszów, MKSu Arłamów Ustrzyki Dolne, oraz Czarnych Jasło, trzy te zespoły dzieli jedynie bilans bramkowy, do tego dochodzą także zespoły Markiewicza Krosno, Iskry Przysietnica i Startu Rymanów, której nie dzieli duża przewaga do trójki zespołów na szczycie. Także do samego końca rundy jesiennej emocji nie zabraknie.

Wyniki pozostałych spotkań:
Start Rymanów 2-0 Przełom Besko
Zamczysko Odrzykoń 5-0 Przełęcz Dukla
Nafta Jedlicze 1-1 Czarni 1910 Jasło
Wisłok Sieniawa 2-6 Tempo Nienaszów
Kotwica Korczyna 0-3 Markiewicza Krosno
Cosmos Nowotaniec 8-0 LKS Czeluśnica
Iskra Przysietnica 1-1 LKS Skołyszyn

Klasa „A” Krosno I
Dopiero po dziesięciu kolejkach piłkarskich zespół Szarotki Uherce musiał uznać wyższość rywali i zejść z boiska na tarczy, przegrywając z Górnikiem Strachocina 2:1. Mimo porażki Szarotka wciąż piastuje pozycje lidera, jednak zespół LKSu Płowce/Stróże Małe po rozgromieniu Remixu Niebieszczany 6:0 zmniejsza straty do Uherzec na trzy punkty. Sanovia Lesko w ostatnim spotkaniu ligowym po walecznej grze ulega Bukowiance Bukowsko 4:3, tym samym plasując się w połowie tabeli na siódmej lokacie. Lotniarz Bezmiechowa po sześciu kolejkach piłkarskich odnosi swoje drugie zwycięstwo z rzędu w sezonie, pokonując w ostatnim meczu drużynę Górnika Grabownica Starzeńska. Zwycięstwo Lotniarza było bardzo bolesne zarówno dla piłkarzy jak i kibiców Górnika, ich drużyna prowadziła 3:0 a na dodatek Lotniarz grał w osłabieniu po czerwonej kartce. Jednak w dalszej fazie meczu potwierdziło się słynne powiedzenie Kazimierza Górskiego „dopóki piłka w grze wszytko jest możliwe” i Lotniarz po fenomenalnej grze odrobił straty i podbił wynik na 4:3 inkasując w ten sposób komplet punktów.

Wyniki pozostałych spotkań:
Zgoda Zarszyn 0-0 Victoria Pakoszówka
LKS Długie 4-0 Szarotka Nowosielce
LKS Płowce/Stróże Małe 6-0 Remix Niebieszczany
Orzeł Bażanówka 0-2 Osława Zagórz

Klasa „B” Krosno I
Bieszczady Jankowce wygrywają 3:2 z LKS Czaszyn i nadal pozostają na pozycji lidera, jednak po piętach drużynie Bieszczad depcze ekipa Nelsona Polańczyk, która w ostatnim spotkaniu rozgromiła zespół Pioniera Średnia Wieś 6:0. Warto tutaj przypomnieć, że Pionier jako jedyny pokonał piłkarzy z Jankowiec, a w następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie pomiędzy zespołami Nelsona i Bieszczad, a stawką oczywiście będzie pozycja lidera. LKS Olszanica zwycięża 4:1 z Otrytem Lutowiska, w rezultacie zespół LKSu powinien piastować trzecią pozycję w tabeli. Jednak OZPN ukarał walkowerem drużynę z Olszanicy 3:0 za mecz z Zalewem Myczkowce, w którym pierwotnie Olszanica wygrała 5:1. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez OZPN, w drużynie LKSu wystąpił zawodnik nie uprawniony do gry. Zalew Myczkowce w wyniku decyzji OZPNu oraz zwycięstwie w ostatniej kolejce nad Juventusem Poraż 5:0 ucieka z dołu tabeli na siódmą lokatę. Gabry Łukowe wygrywają 3:2 z LKS Tyrawa Wołoska natomiast Orzeł Górzanka gromi 6:1 Lotnik Ustjanowa.

FOT. FB/GKS GÓRNIK GRABOWNICA

 

Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
Ścisk na szczycie tabeli
autor: MG