Ustrzyki Dolne
czwartek, 12 października 2023

Ustrzyczanka na podium Mistrzostw Polski Nauczycieli w 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim

Ustrzyczanka na podium Mistrzostw Polski Nauczycieli w 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim

Monika Fundanicz znalazła się w czołówce zawodników biorących udział w 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim. Nauczycielka z ustrzyckiego SMS zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli, a w kategorii Open kobiet była 12!

 


W niedzielę 8 października w Krakowie odbył się 9. Cracovia Półmaraton Królewski. W półmaratonie wystartowały 7634 osoby z niemal 50 krajów. Biegacze do pokonania mieli 21 km ulicami Krakowa - start i meta przy Tauron Arenie.

Doskonale przygotowana
W półmaratonie pobiegła też nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych Monika Fundanicz. Ustrzycka zawodniczka wykazała się doskonałym przygotowaniem kondycyjnym.

W kategorii obejmującej - Mistrzostwa Polski Nauczycieli, na miecie zjawiła się trzecia, na 155 startujących nauczycieli. W kategorii Open kobiet, w której startowało 1904 panie była 12, a w kategorii do 30 roku życia, była 7 na 699 startujących. W klasyfikacji ogólnej, w której biegło 7589 zawodników na mecie zameldowała się jako 202.

Reprezentowała szkołę
Jak podkreśla, ten półmaraton na długo pozostanie w jej pamięci ze względu na wspaniała atmosferę i bardzo dobrą organizację. Dlatego wybrała właśnie te zawody? - Dlatego, że miałam możliwość również reprezentować Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Półmaratonie - informuje.

Zawodnicza podziękowania za przygotowanie do startu kieruje do Jacka Florkiewicza - Team Florek, a za miłe towarzystwo do Zuzanny Pereśluchy i Anety Wronowskiej.

Gratulujemy!

ZDJĘCIA: FB Monika Fundanicz

autor: paba


powiązane artykuły: