Ustrzyki Dolne
środa, 8 stycznia 2020

Zapraszamy na biegówki

Zapraszamy na biegówki

Od kilku dni czynne są już biegowe trasy narciarskie w Ustjanowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany). Wkrótce też na leśnych duktach odbędzie się kilka ciekawych imprez narciarskich.

W najbliższych tygodniach w Bieszczadach kilka imprez biegowych, w tym: 26 stycznia w Smereku bieg „Tropem Wilka” organizowany przez Nadleśnictwo Cisna; 8 lutego bieg „Tropem Żubra” w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany); 9 lutego na trasach w Ustianowej na stokach Żukowa (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) Bieszczadzki Bieg Lotników. 
Z kolei na otwartych przed trzema laty trasach w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce)  - coroczny bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora. Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu Kiczera Ski, istnieje trasa wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów (na północnym stoku grzbietu Bukowicy), Organizowane są tam coroczne zawody z cyklu „Kiczera biega”.

Od kilku lat na bazie Centrum Promocji Leśnictwa rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego w Mucznem. W ubiegłym roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Homologację dostały trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras. Większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek.

11 i 12 stycznia w Mucznem odbędzie się Puchar Grupy Azoty w narciarstwie biegowym. Oganizatorem jest Polski Związek Narciarski oraz Komitet Organizacyjny Pucharu Bieszczad przy wsparciu Nadleśnictwa Stuposiany i Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. Część tras w Mucznem będzie wyłączona z użytkowania ze względu na rywalizację pucharową, ale dla chętnych udostępniona zostanie inna trasa do narciarstwa biegowego. Informacja na ten temat zostanie podana w najbliższym czasie na profilu facebookowym Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.

FOT. EDWARD MARSZAŁEK

Zapraszamy na biegówki
Zapraszamy na biegówki
autor: EdM


powiązane artykuły: