Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Zwycięstwo piłkarek SANOVII Lesko w Dębicy

Katarzyna Jordan

Efektowne zwycięstwo odniosły piłkarki SANOVII Lesko na rozpoczęcie rundy wiosennej. Tym razem swą wyższość pokazały w meczu z DAP Dębica rozgrywanym awansem w dniu 6 kwietnia 2019 r. Emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Bramki strzeliły: 7 min. 1-0 Katarzyna Jordan (asysta Karolina Karaczkowska), 64 min. 2-0 Katarzyna Różycka (asysta Paulina Harko).
SANOVIA Lesko wystąpiła w składzie: Karolina Słapińska; Beata Sawkiewicz, Katarzyna Jordan, Maria Zapór, Aleksandra Dymek (55 min. Paulina Harko), Monika Waleszczyńska, Patrycja Koncewicz, Katarzyna Różycka (70 min. Karolina Sawicka), Karolina Karaczkowska, Martyna Harko, Małgorzata Podkalicka.

Początek meczu ułożył się pod dyktando naszej drużyny, bo już w 7 min. piłkę z rzutu wolnego z okolic 40 m. rozgrywa kapitanka Karolina Karaczkowska, do piłki dochodzi Katarzyna Jordan i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarce z Dębicy Karolinie Placek.

W 20 min. gry swoją szansę mają piłkarki z Dębicy. Podyktowany przez sędziego rzut karny nie wykorzystuje Anna Mucha trafiając piłką w słupek. Zapewne kapitanka DAP przestraszyła się postawy najlepszej futsalowej piłkarki Podkarpacia Karolina Słapińskiej.

Od 31 min. gramy w osłabieniu. Za kopnięcie bez piłki zawodniczki z Dębicy Pauliny Sąsiadek czerwoną kartką ukarana zostaje Małgorzata Podkalicka. Jednak nie deprymuje to naszych zawodniczek, gramy nadal „swoje”.

W 55 min. Aleksandrę Dymek zmienia debiutująca w naszej drużynie Paulina Harko, by wkrótce zaliczyć swoją pierwszą asystę. Idealnie zagraną piłkę wykorzystuje Katarzyna Różycka i prowadzimy 2:0.

Oprócz Pauliny Harko w drużynie SANOVII w tym meczu debiutuje także jej siostra bliźniaczka Martyna Harko oraz Karolina Sawicka.

Kolejny mecz także na wyjeździe. 28 kwietnia o godz. 17,00 w niedzielę dziewczyny zagrają na IZO-ARENIE z wiceliderkami III ligi podkarpackiej Izolatorem Boguchwała.

Zapraszamy wszystkie dziewczyny lubiące grać w piłkę nożną do SANOVII. Oprócz seniorek tworzymy także drużyny młodziczek i juniorek, które już po wakacjach rozpoczną rywalizację na boiskach piłkarskich. 

fot. arch. Sanovii Lesko

 

Katarzyna Różycka
autor: ZP