Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 stycznia 2024

5 ciekawych miejsc i atrakcji w Bieszczadach na ferie z dzieckiem

5 ciekawych miejsc i atrakcji w Bieszczadach na ferie z dzieckiem

Bieszczady przyciągają coraz więcej turystów poszukujących zarówno górskich przygód, jak i miejsca na relaks w dzikiej przyrodzie. Wśród przybywających są również rodziny z dziećmi, które zastanawiają się, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas podczas wypoczynku. Region oferuje wiele możliwości - specjalnie przygotowanych atrakcji, szlaków i ścieżek edukacyjnych dla najmłodszych oraz dzikich zakątków, gdzie w kontakcie z przyrodą odpoczną i oderwą się od codzienności.

1. Zagroda Żubrów w Mucznem

Odwiedziny Zagrody Żubrów w Mucznem to świetny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi w głębi Bieszczadów. To miejsce oddalone od zgiełku cywilizacji, położone wśród lasów i torfowisk. Dojazd samochodem nie stanowi problemu. W Zagrodzie Żubrów zobaczymy te imponujące zwierzęta w naturalnym dla nich środowisku. Dla dzieci będzie to trochę jak wycieczka do zoo. Po obejrzeniu żubrów można wybrać się na spacer szlakami bieszczadzkiej przyrody albo podziwiać okoliczne torfowiska. Jeśli szukamy miejsca na totalnym odludziu, Muczne ze swoją leśną osadą będzie idealnym rozwiązaniem. Wybierając się w podróż w Bieszczady, warto wybrać ubezpieczenie NNW komunikacyjne na Warta.pl. Można zdecydować o dopasowaniu do swoich potrzeb i zyskać spokój na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie wyjazdu.

 

2. Przejażdżka przez drezyny rowerowe

Przejażdżka drezynami rowerowymi to świetna atrakcja na wypoczynek w Bieszczadach z dziećmi. Poruszając się po torach, mamy gwarancję, że trasa będzie płaska i łatwa, co docenią zwłaszcza mniejsze dzieci. Przejażdżkę można powtórzyć w różnych porach roku - za każdym razem będzie inna. Dodatkową atrakcją jest zainscenizowany „napad zbójników”. Z pewnością dzieci będą zachwycone tą przygodą. Po tym emocjonującym wydarzeniu wszyscy będą mogli odpocząć przy wspólnym ognisku z poczęstunkiem. To gwarancja świetnej zabawy, pozytywnego zmęczenia i uśmiechu od ucha do ucha. Jeśli nocujemy na północy Bieszczadów, drezyny z pewnością warto wpisać do planu atrakcji z dziećmi. Aktywność na świeżym powietrzu, przygoda i relaks przy ognisku - czego chcieć więcej? Przed wyjazdem w dłuższą podróż ważne jest wykupienie ubezpieczenia AC, które zapewni pomoc w razie awarii lub wypadku. Ubezpieczenie AC na Warta.pl pozwala dopasować zakres ochrony i wysokość składki do swoich potrzeb. Warta oferuje kompleksowe ubezpieczenie AC, w ramach którego przysługuje m.in. holowanie pojazdu, pomoc assistance czy zakwaterowanie na czas naprawy.

 

3. Aquapark rozwiązaniem na zaskakującą pogodę

Pobyt w Bieszczadach warto zaplanować niezależnie od pogody. Nawet podczas deszczowych i pochmurnych dni jest wiele atrakcji, które sprawią, że cała rodzina będzie zadowolona. Świetnym pomysłem będzie wycieczka do Leska i całodzienny pobyt na miejscowym basenie. Aquapark ze zjeżdżalniami zapewni dzieciom mnóstwo frajdy i ruchu. Dorośli zrelaksują się w saunie. A gdy poczujemy głód, na miejscu będziemy mogli przekąsić coś smacznego. Z kolei gdy aura się poprawi, po basenie warto wybrać się na spacer po Lesku i zwiedzić choćby synagogę czy cmentarz żydowski. Miasteczko ma też urokliwe uliczki i klimatyczne kawiarnie, gdzie można odpocząć po aktywnym dniu. Nawet deszczowa aura nie przeszkodzi więc ciekawie i wesoło spędzić czasu z całą rodziną w Bieszczadach. Wystarczy tylko odpowiednio zaplanować zwiedzanie i atrakcje.

4. Spacer po koronie zapory wsi w Solinie

Solina to miejsce wyjątkowe, znane chyba każdemu, kto był w Bieszczadach lub interesuje się tym regionem Polski. Nic dziwnego - jest to przecież atrakcja turystyczna o randze europejskiej. Przed laty istniała tutaj bojkowska wieś, która doskonale wpisywała się w historię i kulturę Bieszczadów. Niestety, jak wiele okolicznych miejscowości, padła ona ofiarą powojennych konfliktów narodowościowych i została opuszczona przez swoich mieszkańców. Jej los przypieczętowano jednak znacznie później, pod koniec lat 60. XX wieku, kiedy podjęto decyzję o zalaniu kilkunastu pobliskich wsi i budowie tu olbrzymiej zapory wodnej. Mimo tragedii, jaka spotkała dawną wieś Solinę, zapora do dziś budzi zachwyt swoją monumentalnością. Jest to bez wątpienia jedna z największych bieszczadzkich atrakcji. Spacer po koronie zapory w Solinie to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki w Bieszczady. Z pewnością zainteresuje ona zarówno dzieci, jak i dorosłych. Młodsze pociechy na pewno zaciekawi ogrom budowli i jej najbliższe okolice. Po zwiedzaniu zapory można odpocząć w jednej z pobliskich restauracji czy kawiarni.

 

5. Wizyta i rejs po Jeziorze Solińskim

Jezioro Solińskie, utworzone przez zaporę na Sanie i Solince, uchodzi za jeden z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Polsce. Zachwyca swoim ogromem, położeniem wśród gór przypominających Szwajcarię czy Norwegię oraz niezwykle urozmaiconą linią brzegową z licznymi wąskimi zatoczkami. Jeśli przebywamy w Solinie z dziećmi, rejs statkiem po Jeziorze Solińskim jest obowiązkowym punktem programu. To świetna okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku. Pociechy na pewno będą zachwycone. Dodatkowo można z nimi wynająć kajak lub rower wodny i na własną rękę zwiedzać malownicze zatoczki jeziora. Atrakcji w okolicy jest mnóstwo, więc jeden krótki pobyt to zdecydowanie za mało, by z nich wszystkich skorzystać.

5 ciekawych miejsc i atrakcji w Bieszczadach na ferie z dzieckiem
5 ciekawych miejsc i atrakcji w Bieszczadach na ferie z dzieckiem
5 ciekawych miejsc i atrakcji w Bieszczadach na ferie z dzieckiem