Ustrzyki Dolne
środa, 20 marca 2024

El Clasico już za miesiąc - czy będzie ono decydujące w kontekście mistrza LaLiga?

El Clasico już za miesiąc - czy będzie ono decydujące w kontekście mistrza LaLiga?

W kwietniu odbędzie się kolejny wyjątkowy pojedynek w ramach El Clasico, który elektryzuje nie tylko fanów piłki nożnej z Hiszpanii, ale całego świata. Najbliższa rozgrywka będzie miała ogromne znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii. Zawodnicy FC Barcelony będą musieli mocno się postarać, aby dogonić Real Madryt. Kiedy dokładnie odbędzie się najbliższe spotkanie FC Barceloną a Realem Madryt? Na to i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

El Clasico - co to za rozgrywki? 

El Clasico to określenie dla popularnych rozgrywek, w których biorą udział zawodnicy katalońskiej FC Barcelony oraz kastylijskiego Realu Madryt. Warto nadmienić, że są to dwa najbardziej utytułowane kluby w Hiszpanii. Jedyną nazwą, która jest dozwolona do stosowania w kontekście tych rozgrywek, nie są "derby Europy" czy "wielkie derby", tylko "klasyk", czyli z hiszpańskiego El Clasico.

Jest to określenie bardzo mocno zakorzenione w historii iberyjskiej piłki nożnej. Te mecze cieszą się największą popularnością wśród kibiców w całym sezonie. Najbliższe El Clasico będzie miało ogromne znaczenie, zwłaszcza w kontekście starcia o mistrzostwo Hiszpanii. Piłkarze FC Barcelony będą musieli bardzo mocno się postarać, by dogonić swoich przeciwników z Realu Madryt. 

Kiedy najbliższy mecz El Clasico? 

El Clasico to rozgrywki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony hiszpańskich kibiców, ale także tych z wielu innych krajów na całym świecie. Wszelkie spotkania pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt są oglądane przez miliony osób. Wynika to oczywiście z faktu, iż obie drużyny mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem, a w ich barwach grają najznamienitsi piłkarze na świecie. 

Zazwyczaj rozgrywki pomiędzy obiema drużynami mają także wpływ na mistrzostwo Hiszpanii. Dokładnie tak samo może stać się w przypadku kolejnego spotkania. Jeśli FC Barcelonie uda się wygrać, może to rozpocząć pogoń tej drużyny za Realem. Dojdzie jednak do tego tylko wtedy, gdy Realowi powinie się noga także przy innych meczach. To Real Madryt będzie faworytem spotkania rozgrywanego w ramach La Liga. Będzie to spowodowane też tym, iż drużyna ta będzie rozgrywała mecz na własnym stadionie. 

Niedawno na temat organizacji meczu wypowiedział się prezes La Liga Javier Tebas na antenie Movistar. Zapowiedział on, że El Clasico odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 21:00. 

Kto zyska tytuł mistrza? 

Jak obecnie wygląda pozycja obu drużyn? W tym momencie, zgodnie z tym, co widnieje w tabeli ligi hiszpańskiej, Real Madryt prowadzi - posiada 66 punktów. Z kolei FC Barcelona zajmuje trzecią pozycję - posiada 61 punktów. Miejsce drugie zajmuje Granada, której udało się zgromadzić na swoim koncie 62 oczka. Warto dodać, że FC Barclona do tej pory rozgrała o jeden mecz mniej w porównaniu ze swoimi rywalami. 

Każdy, kogo interesuje ten sport, powinien sprawdzić, jakie są typy bukmacherskie piłka nożna - jest to doskonały sposób na rozrywkę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że obstawianie wyników meczy wiąże się z istotnym ryzykiem, dlatego trzeba pamiętać o odpowiedzialności.