Ustrzyki Dolne
czwartek, 25 kwietnia 2024

Utrzymanie i czyszczenie robotów kuchennych – najlepsze praktyki i wskazówki

Utrzymanie i czyszczenie robotów kuchennych – najlepsze praktyki i wskazówki

Roboty kuchenne to jedne z podstawowych akcesoriów w kuchni, bez których stworzenie pysznych dań byłoby znacznie utrudnione i na pewno trwałoby dłużej. Krojenie, cięcie, szatkowanie, podgrzewanie, duszenie i wiele innych czynności to tylko kilka zalet tych urządzeń. Dzięki nim przygotowanie gulaszu, kremu do tortu czy puszystego biszkopta nie byłoby tak proste. Jednak jak wszystkie inne narzędzia, tak też roboty planetarne i kuchenne muszą być odpowiednio czyszczone, żeby jak najdłużej służyć w kuchni.

O czym pamiętać, czyszcząc roboty kuchenne?

Roboty kuchenne składają się z wielu części. Niektóre są wymienne, innych nie da się już rozkręcić na mniejsze części. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek czynności czyszczących, roboty planetarne i kuchenne powinny być odłączone od źródła zasilania. Dopiero wtedy można bezpiecznie wyciągnąć elementy ruchome i wymienne i przystąpić do umycia ich. Wprawdzie często słyszymy, że roboty kuchenne, a właściwie ich części, mogą być myte w zmywarkach, ale lepiej sprawdzić to w instrukcji - zniszczenie pojedynczej części może być nie lada problemem.

Nie wolno dopuścić do tego, żeby roboty kuchenne były odłożone zabrudzone i myte dopiero po jakimś czasie. Zanieczyszczenia powstałe na skutek pracy urządzenia i kontaktu z żywnością nie powinny za mocno przyschnąć do fragmentów urządzenia. Trudno będzie je usunąć, a działając na siłę można po prostu uszkodzić ważną część, która nie będzie nadawała się do użytku.

Do mycia elementów urządzeń takich, jak roboty planetarne, używamy miękkiej gąbki i delikatnych detergentów. W żadnym razie nie powinno się używać ostrych zmywaków drucianych, które nie sprawdzą się przy delikatnych akcesoriach takich urządzeń, tarczach, ostrzach, misach, wymiennych zakończeniach do mikserów itp. Nie należy zanurzać robota w wodzie, szczególnie dotyczy to części, w której znajduje się silnik.

Umyte części robotów należy dokładnie osuszyć, najlepiej delikatną, chłonną ściereczką, szczególnie jeśli są one wykonane ze stali nierdzewnej. Zanim przystąpisz do użytkowania robota kuchennego, sprawdź dokładnie instrukcję dołączoną do wybranego egzemplarza. Powyższe zasady dotyczą wszystkich robotów kuchennych Tefal.

Roboty planetarne i kuchenne oraz wiele innych niezbędnych w kuchni akcesoriów znajdziesz tutaj - https://www.tefal.pl/.

Co należy brać pod uwagę, jeśli chcemy, aby robot kuchenny działał jak najdłużej?

Roboty kuchenne po użyciu i dokładnym oczyszczeniu należy wysuszyć i przed umieszczeniem ich w opakowaniu odczekać chwilkę, aby upewnić się, że poszczególne części na pewno wyschły. Dlaczego zaleca się, żeby roboty planetarne były przechowywane w opakowaniu? Chroni to po prostu przed nadmiernym zakurzeniem i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Nie należy przekraczać limitu pracy danego urządzenia.

Do wielu robotów kuchennych przeznaczone są dodatkowe akcesoria, które pozwalają na wzbogacenie domowego menu. Przed użytkiem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, a także dowiedzieć się więcej na temat gwarancji i możliwości naprawy urządzenia.

Zachęcamy do poznania naszej oferty robotów kuchennych: https://www.tefal.pl/roboty-kuchenne/c/roboty-kuchenne, https://www.tefal.pl/roboty-kuchenne/i-Companion-i-Coach/c/i-companion.