Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 9 grudnia 2019

„Alkohol i narkotyki” – akcja policji

„Alkohol i narkotyki” – akcja policji<br/>fot. 420polska.pl
fot. 420polska.pl

Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Policjanci szczególna uwagę będą zwracać na kierowców, którzy mogą być pod wpływem środków odurzających i alkoholu.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

 

autor: KWP