Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 kwietnia 2020

Balowali wbrew zakazom

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. Pixabay
fot. Pixabay

Grupa młodych ludzi z Ustrzyk Dolnych, wbrew zakazom związanym z epidemią koronawirusa, urządziła sobie imprezę. Większość z nich była niepełnoletnia. Policja zapowiada, że teraz staną przed sądem rodzinnym.

Ustrzyccy policjanci codziennie patrolują ulice i osiedla sprawdzając, czy wszyscy stosują się do zaleceń związanych z przeciwdziałaniem rozwoju epidemii koronawirusa. Mundurowi kontrolują również miejsca, w których wcześniej można było spotkać duże grupy dzieci i młodzieży, a które teraz zostały zamknięte.

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z mieszkań w Ustrzykach Dolnych. - Około godz. 1 w nocy mundurowi wylegitymowali tam grupę nieletnich osób. Młodzi ludzie zostali przekazani swoim opiekunom, a o całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą.

Przypominamy, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, rząd wprowadził kolejne restrykcyjne zakazy. Są wśród nich m.in. zakaz zgromadzeń, ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz załatwienia niezbędnych spraw życia codziennego. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu wprowadzono zakaz poruszania się w przestrzeni publicznej osób poniżej 18 roku życia - mogą wyjść z domu tylko w towarzystwie osoby pełnoletniej.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne