Ustrzyki Dolne
piątek, 4 października 2019

Był pijany, ale jechał motorowerem

Był pijany, ale jechał motorowerem<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 69-latek, którego zatrzymali ustrzyccy policjanci. Mężczyzna kierował motorowerem, a o tym, że porusza się po drodze policję poinformowali inni kierowcy.

W poniedziałek 30 września, dyżurny policji Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych przyjął zgłoszenie o nietrzeźwym motorowerzyście. Informator przekazał, że porusza się on po drogach jednej z miejscowości w gminie Ustrzyki Dolne.

- Oficer dyżurny natychmiast na trasę prawdopodobnego przejazdu kierowcy skierował policjantów z ruchu drogowego. Funkcjonariusze zauważyli motorowerzystę już z oddali. Tuż po zatrzymaniu, w trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie badanego. Policjanci uniemożliwili kontynuowanie jazdy – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba rzeczni KPP w Ustrzykach Dolnych.

W najbliższym czasie zatrzymany przez funkcjonariuszy 69- latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne