Ustrzyki Dolne
czwartek, 5 grudnia 2019

Dwie kolizje – pierwsze oznaki pogorszenia się warunków pogodowych.

Dwie kolizje – pierwsze oznaki pogorszenia się warunków pogodowych. <br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

W miejscowości Hoczew doszło do dwóch kolizji samochodowych. W obu przypadkach przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

Do obu kolizji doszło 3 grudnia. Pierwsza kolizja miała miejsce o godzinie 8:00. Kierujący samochodem osobowym marki subaru, 25 – letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków pogodowych. Przez co wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował. Kierowca był trzeźwy, nikomu nic się nie stało. Został on ukarany mandatem.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 9:00. 31– letnia mieszkanka Baligrodu, kierująca oplem vectrą nie dostosowała prędkości do warunków pogodowych przez co wjechała na chodnik, po którym poruszała się grupa pieszych. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Jej obrażenia nie zagrażają jej życiu. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa, ją także policjanci ukarali mandatem.

Lescy policjanci z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.  

autor: oprac.PK
źródło: KPP Lesko