Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 24 lutego 2020

Dzielnicowi pomogli potrzebującemu mężczyźnie

Dzielnicowi pomogli potrzebującemu mężczyźnie<br/>fot. arch. GB
fot. arch. GB

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Ustrzyk Dolnych 65-letni, samotny mieszkaniec Teleśnicy trafił do szpitala. Wycieńczonego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, odwieziono do szpitala.

Jak podkreśla podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych, w służbie dzielnicowego liczy się otwartość, kompetencje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych oraz podejmowanie skutecznych i trafnych decyzji. - Właśnie takimi cechami i umiejętnościami wykazali się dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych, którzy pomogli 65-letniemu mężczyźnie i wezwali do niego pogotowie – wyjaśnia policjantka.

W piątek 21 lutego policjanci patrolowali Teleśnicę. Funkcjonariusze m.in. odwiedzili samotnie mieszkającego starszego mężczyznę w jego domu. - Dzielnicowi od razu zauważyli, że 65-latek wymaga przewiezienia do szpitala. Mężczyzna nie mógł poruszać się o własnych siłach, był bardzo wycieńczony. Policjanci wezwali pogotowie. 65-latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej – wyjaśnia rzeczniczka.

Policjanci przypominają, że zima to trudny czas dla osób zmagających się z bezdomnością, ale też dla tych, których nie stać na zapewnienie sobie godnych warunków do życia. Apelujemy o niepozostawanie obojętnym na ich los.

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne