Ustrzyki Dolne
czwartek, 28 listopada 2019

Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Ustrzykach Dolnych.

Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Ustrzykach Dolnych. <br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

W dniu wczorajszym w Ustrzykach Dolnych doszło do potrącenia kobiety korzystającej z przejścia dla pieszych. Została ona przewieziona do szpitala

Jak informują ustrzyccy policjanci kierujący chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych. Została ona przewieziona do szpitala.

Policjanci przypominają iż najbardziej narażoną na udział w wypadkach grupą osób są właśnie piesi. Najczęściej też do takich wypadków dochodzi na przejściach dla pieszych. Są oni najbardziej narażona grupą wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność kierowców zbliżających się do przejść. Należy ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który chce przejść na drugą strone ulicy w miejscu do tego przeznaczonym. Zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych a także omijania pojazdu, który zatrzymał się by przepuścić pieszego.

Pieszy również powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia. Powinien upewnić się że może na nie wejść nie powodując nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo każdy pieszy powinien zadbać o to  by być jak najlepiej widocznym, nawet przy sprzyjającej pogodzie. Nośmy odblaski!

autor: oprac.PK
źródło: KPP Ustrzyki Dolne