Ustrzyki Dolne
czwartek, 16 lipca 2020

Kolejne zatrzymanie na zielonej granicy

Kolejne zatrzymanie na zielonej granicy<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych nielegalnych imigrantów. Mężczyźni trafili na kwarantannę, a później czeka ich readmisja na Ukrainę.

Funkcjonariusze SG z Korczowej nielegalnych imigrantów zatrzymali w poniedziałek w nocy (13 lipca). Mężczyźni zostali zauważeni przez operatora kamery termowizyjnej na chwilę przed przekroczeniem granicy z Ukrainy do Polski. W miejsce zdarzenia wysłano patrole SG z placówki w Korczowej, które szybko odnalazły cudzoziemców już na terytorium RP.

- Jeden z nich posiadał turecki paszport, drugi turecki dowód osobisty. Obaj obywatele Turcji w wieku 28 i 37 lat, chcieli przedostać się do Niemiec – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. - W związku z popełnieniem czynu zabronionego zostali zatrzymani i ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych każdy. Teraz czeka ich przymusowa kwarantanna i readmisja na teren Ukrainy.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG w 2020 roku zatrzymali łącznie 80 cudzoziemców, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy w celach migracyjnych. Zdecydowana większość z nich to obywatele Turcji.

 

autor: oprac. paba
źródło: BiOSG