Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 23 września 2019

Kolejni kierowcy bez praw jazdy

Kolejni kierowcy bez praw jazdy<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Przez weekend funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu bieszczadzkiego lokalne działania „Prędkość”. Prawo jazdy zatrzymano 10 kierowcom.

W sobotę 21 września policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili lokalne działania pod nazwą „Prędkość”. W ciągu całego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. - Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta - wyjaśnia podkom. Aleksandra Wooszyn-Kociuba rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych. - W sytuacji kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Podobne działania prowadzone były na poczatku września. Wtedy prawo jazdy straciło 13 kierowców.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne